nowoczesne ławy rozkładane

Zastosowanie nowoczesnej ławy rozkładanej

Święta, urodziny, imieniny, komunia, ukończenie studiów i tak dalej, i tak dalej… Długo by wymieniać rozmaite okazje, przy których spotykamy się wszyscy w rodzinnym gronie, żeby wspólnie celebrować czas – ta tradycja panuje w wielu krajach i, mimo mieniających się czasów, pewnie pozostanie u nas jeszcze na długo.

Ławy owalne i kwadratowe

nowoczesne ławy rozkładane	Chociaż człowiek żyje dziś w nieustannym biegu, to przecież każdy z nas znajdzie przynajmniej raz do roku chwilę, żeby kultywować rodzinne obyczaje. Zmienia się natomiast co innego, mianowicie współcześnie wszystko dąży do minimalizacji – mamy coraz mniejsze komputery, coraz mniejsze roboty kuchenne, wreszcie… coraz mniejsze mieszkania. Ponieważ żyjemy w coraz mniejszych przestrzeniach, mało kto posiada dziś stół zdolny pomieścić całą, kilkuosobową rodzinę. A przynajmniej nie ma to najmniejszego sensu, żeby taki stół „zdobił” nasz salon na co dzień, skoro żyjemy ze swoją drugą połówką w małym mieszkanku w bloku. Dlatego producenci mebli, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, mają w swojej ofercie nowoczesne ławy rozkładane owalne i kwadratowe. Mały stolik stojący na co dzień przy kanapie i służący do spędzania przy nim wolnego czasu (grania na konsoli, picia kawy czy pracy przy komputerze) może pełnić także funkcje stołu obiadowego, przy którym z powodzeniem zmieści się cała rodzina.

nowoczesne ławy rozkładane	Zakres jego wielkości mieści się w od około pięćdziesięciu do siedemdziesięciu paru centymetrów wysokości oraz od stu dwudziestu do ponad stu pięćdziesięciu centymetrów długości przy szerokości około siedemdziesięciu centymetrów. Jego rozstawienie zajmuje dosłownie parę sekund dzięki pneumatycznemu mechanizmowi – wystarczy przekręcić dźwignię i lekko unieść blat na pożądaną wysokość, a następnie, za pomocą innej dźwigni, rozsunąć blat. Wypełnienie blatu pojawi się automatycznie, dzięki czemu do obsługi całego stołu wystarczy jedna osoba – z jego rozłożeniem poradzi sobie spokojnie nawet ośmioletnie dziecko, zwolnienie hamulców blatu nie wymaga bowiem użycia praktycznie żadnej siły. Taki stół jest zatem świetnym rozwiązaniem dla młodych małżeństw, które urządzają się w swoim nowym, małym mieszkanku, a które chętnie przyjmują u siebie gości.

Na co dzień ława nie zabiera dużo miejsca, dlatego wpasuje się doskonale we współczesne trendy architektury minimalistycznej, natomiast na specjalne okazje sprawdzi się jako blat stołu, przy którym wspólnie ma biesiadować cała rodzina. Co istotne, wziąwszy pod uwagę ich wszechstronne zastosowanie, takie stoły są stosunkowo niedrogie, a przede wszystkim wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.