klinkier elewacyjny

Zalety gładkich klinkierów elewacyjnych

Większość z nas stanie w przyszłości przed niezwykle trudnym wyborem rodzaju płyty elewacyjnej, która będzie zdobić nasze domostwo. W Polsce działa obecnie wiele renomowanych sklepów budowlanych, które posiadają w swej ofercie różnorodne modele płyt elewacyjnych, które nie tylko zdobią zewnętrzną część budynku, ale również ochraniają ja i zabezpieczają m.in. przed destrukcyjnym działaniem wilgoci.

Klinkier na ściany zewnętrzne

klinkier elewacyjnyAktualnie sporą popularnością wśród Polaków cieszą się zwłaszcza klinkiery elewacyjne, których powierzchnia skutecznie imituje wygląd cegieł. Na samym wstępie należy zaznaczyć, że aspekt typowo wizualny jest niezwykle istotny, w momencie gdy stoimy przed wyborem zewnętrznych płyt elewacyjnych, które będą zdobić nasze domy przez długie lata. Nic więc dziwnego w tym, że gładki klinkier elewacyjny występuje obecnie w wielu różnych kolorach. Większość osób decyduje się na płyty w kolorze naturalnej cegły, które sprawiają, że nasz dom nabiera znacznie bardziej eleganckiego, stylowego klimatu. Moda na klinkiery imitujące wygląd cegieł, dotarła do nas z Wielkiej Brytanii, w której jeszcze do niedawna dominowały budynki wybudowane z całości z wypalanych cegieł. Materiał ten jest jednak bardzo drogi, Brytyjczycy zaczęli więc zastanawiać się nad tym czy istnieje jakiś sposób obniżenia ceny budowy domu, który będzie jednak prezentować się tak samo atrakcyjnie jak budynki ceglane.

klinkier elewacyjnyIdealnym rozwiązaniem okazał się wówczas gładki klinkier elewacyjny, którym pokrywa się elewację budynku. Niewątpliwym atutem owego produktu jest jego niska cena – klinkiery elewacyjne dedykowane są więc wszystkim tym, którym zależy na estetycznym i efektownym wyglądzie domu, przy minimalnym nakładzie środków. Warto również podkreślić, że klinkiery elewacyjne charakteryzują się wysoką odpornością na wszelkie potencjalne uszkodzenia mechaniczne. Płyty sprzedawane w gotowych blokach o różnych rozmiarach bardzo sprawnie się również montuje, prace te nie wymagają więc dużych nakładów sił oraz środków, co z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy dysponują stosunkowo ograniczonym budżetem. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że niektóre modele klinkierów można stosować z powodzeniem również wewnątrz budynków.

Ściany imitujące cegłę świetnie sprawdzą się zwłaszcza w salonie czy kuchni, w której dominuje styl rustykalny nawołujący do powrotu do natury. Ściany te świetnie będą się komponować m.in. z drewnianymi podłogami oraz fabrycznie postarzanymi meblami, które sprawią, że nasze wnętrze nabierze ciepłego, przytulnego klimatu.