materace piankowe 160x200 z gwarancją

Zakup materaca piankowego

Gdy kompletujemy wyposażenie do sypialni, wiele uwagi poświęcamy na dobór odpowiedniego łóżka. Każde młode małżeństwo decyduje się na naprawdę duże łoże, które zapewni partnerom komfort snu. Jednakże mniej skupiamy się na doborze odpowiedniego materaca do takiego łóżka, chociaż przecież to właśnie materac ma największy wpływ na udany wypoczynek!

Wysokiej jakości materace piankowe

materace piankowe 160x200 z gwarancjąDo dużego łóżka pasują materace 160×200 cm, jednak musimy liczyć się z ich wysoką ceną. Standardowy rozmiar pojedynczego materaca to bowiem 80×160 cm. Decydując się na materac 160×200 cm w dobrym sklepie będziemy musieli dość dużo zapłacić – około 300 złotych więcej niż w przypadku standardowego rozmiaru. Takie materace piankowe 160×200 z gwarancją kosztują więc około 500 lub 600 złotych. Ale fakt, iż producent daje 12-miesięczną, a czasami 24-miesięczną gwarancję, powinien być dla nas bardzo ważny. Oznacza to bowiem, że jeśli materac nie spełni swojej roli w tym czasie, wygniecie się (chociaż producent obiecuje, że nie pojawiają się odkształcenia nawet po długim czasie użytkowania), będziemy mogli go zwrócić i odzyskać pieniądze. Taki producent oferujący gwarancję jest pewny wysokiej jakości swoich wyrobów, dlatego szansa, że materac nie spełni naszych oczekiwań, jest naprawdę minimalna. Dlaczego zatem wybrać akurat materac piankowy a nie inny?

materace piankowe 160x200 z gwarancjąPianka poliuretanowa stanowiąca wypełnienie takiego materaca charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami – zapewnia ona wentylację, dzięki czemu materiał jest bezpieczny także dla alergików oraz dla osób, które borykają się z problemami skórnymi. Ale to nie wszystko, gramatura T25 kg/m3 sprawia, że materac jest optymalnie twardy, ale przy tym zachowuje elastyczność. To właśnie dzięki niej wraca do swojego pierwotnego kształtu nawet gdy przez długi czas narażony jest na duże obciążenia. bez wątpienia materac piankowy jest godny uwagi, pozwoli na spokojny sen nie tylko dorosłym oraz osobom starszym, bo nadaje się także dla dzieci w wieku 3+ oraz młodzieży. Jeżeli zależy nam na dodatkowych korzyściach, możemy do takiego materaca 160×200 dokupić matę kokosową, która zapewni jeszcze lepszą wygodę. Pokrowcem do materaca nie musimy się martwić, ponieważ znajduje się on w standardowym komplecie sprzedawanym przez sklepy.

Istotną kwestię stanowi jednak dobór odpowiedniej wysokości materaca. Dla dzieci i nastolatków poleca się wyroby o wysokości do 15 cm, natomiast dorośli mogą zdecydować się na materac o wysokości 19 cm lub 21 cm. Z pewnością każdy bez problemu dobierze odpowiednią opcję dla siebie.