grafika-na-szkle

Zabudowy szklane jako pomysł na biznes

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego przedsiębiorstwa z powodu złych warunków pracy panujących w innych firmach. Ja również pracowałem wcześniej dla kogoś innego i wiem co to znaczy zostawać po godzinach i tyrać za marne grosze. Wielokrotnie rozglądałem się za inną pracą, ale niestety z moim mieście i najbliższej okolicy nikt nie potrzebował osób o moim wykształceniu, z moim doświadczeniem. W końcu po wielu podjętych próbach znalezienia innego pracodawcy postanowiłem sam nim zostać. Założyłem własną firmę oferującą grafikę na szkle.

Grafika na szkle jest dochodowa.

grafika-na-szkleNie, nie takie małe jak szklane wazoniki, miseczki i inne takie, tylko duże zabudowy szklane do biur, daszki szklane do ekskluzywnych sklepów, szklane kabiny prysznicowe, szklane blaty i tym podobne. Wiadomo, że na początku nikt nie zostanie milionerem, ale biznes się kręcił. Starałem się reklamować moją firmą w całej Polsce, bo uważałem, że rynek lokalny jest zbyt mały, żebym mógł się z niego utrzymać i jednocześnie mieć środki finansowe na dalszy rozwój firmy. Założyłem sobie stronę internetową, na której umieściłem wszystkie możliwe oferowane przeze mnie usługi wraz z cennikiem oraz zdjęciami gotowych realizacji. Wydrukowałem także ulotki reklamowe, ale tylko w okolicznym sklepie spożywczym zgodzili się je położyć na blacie, w innych miejscach nie chcieli. Zabudowy szklane to widocznie nie najnowsze promocje w supermarkecie ani ulotki wyborcze, żeby można je wrzucać do skrzynek i żeby przyniosły jakiś zysk. Ostatecznie zdałem się na stronę i polecenie ze strony zadowolonych klientów. Z czasem firma się rozwinęła, zagościła u mnie piękna grafika na szkle robiona na zamówienie.

Obecnie nie jestem jakimś wielkim przedsiębiorcą, ale konsekwentnie rozwijam swoja firmę i mogę się z niej spokojnie utrzymać, a co najważniejsze nikt nade mną nie stoi, nie każe zostawać po godzinach i nie zapomina o wypłacie pensji. Grafika na szkle to był dobry pomysł.

Leave a Comment