Wyjazd na wakacje a bezpieczny dom

Kupując lub też podejmując decyzję o zamieszkaniu w domku jednorodzinnym z całą pewnością musimy mieć świadomość, także i o pewnych trudnościach z tymże związanych. To nie tylko strefa prywatności, błogiej ciszy z dala od zgiełku miast i wścibskich, zaglądających nam w okna sąsiadów.

elektronikaTo nie tylko własne miejsce zieleni, tuż za oknem, na które możemy wyjść i rozpalić grilla kiedy tylko najdzie nas na to ochota. To nie tylko możliwość zaparkowania samochodu w garażu bez stresu o to, czy znajdziemy dogodne miejsce parkingowe pod naszym blokiem, czy będziemy musieli skrobać szyby w mroźny, zimowy poranek. To także pewnego rodzaju ryzyko, które zwiększa się wraz z naszą przeprowadzką z mieszkania.

Każdy z nas bowiem, częściej lub rzadziej, ale udaje się na różnego rodzaju wypoczynek. Czy to dwutygodniowe wczasy za granicą, czy siedmiodniowy pobyt w górach bądź nad morzem, czy tylko dłuższy weekend w pobliskich lasach czy nad jeziorem – każdy z nas lubi chociaż na chwilę pooddychać innym powietrzem. I tu pojawia się wspomniany problem – jak zabezpieczyć dom, skoro na dłuższy czas pozostanie on niepilnowany przez nas samych? Liczyć na sąsiadów, którzy mieszkają kilkaset metrów dalej? Niekoniecznie. Musimy się o to postarać sami. Mając na szczęście inteligentny dom fibaro Bydgoszcz możemy spać spokojnie, nawet daleko od własnego domu. Wszelkie czujniki, kamery, alarmy, to wszystko mamy teraz na wyciągnięcie ręki, kosztujące tyle, ile każdy jest w stanie wydać za poczucie spokoju i możliwościowy bezstresowej regeneracji sił.

Teraz, co jeszcze niedawno pozostawało jedynie w sferze marzeń, możemy nawet będąc po drugiej stronie kuli ziemskiej obserwować, co dzieje się w pozostawionym kilkaset kilometrów dalej naszego domostwa. Sceptycy mieszkania w jednorodzinnych domkach położonych przy lasach, daleko od innych zabudowań ze względu na towarzyszący temu lęk o dorobek życia, nie mają już argumentu.

Nawet jeśli my będziemy daleko, na straży czuwać może profesjonalna grupa ochroniarska, która na dobre wystraszy każdego potencjalnego włamywacza.

Leave a Comment