architekt

Wnętrze japońskie zaprojektowane przez krakowskiego architekta

Japonia to kraj, którego kultura zachwyca i inspiruje wiele osób. Jej wpływy widać nawet w dziedzinie takiej jak projektowanie wnętrz. Kraj Kwitnącej Wiśni ma wiele do zaoferowania Europejczykom, dlatego bardzo często staje się natchnieniem dla współczesnych aranżacji mieszkań czy apartamentów.

Architekt i harmonijne wnętrze

architektW jaki sposób uzyskać taki wyjątkowy, orientalny klimat? Wie o tym nie tylko najlepszy architekt z Krakowa, ale korzystając z jego usług, zyskujemy pewność, że efekt będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami. Co zatem cechuje styl japoński, o czym nie może zapominać krakowski architekt? Przede wszystkim jest to prostota oraz harmonia. Celem jest uzyskanie spójności pomiędzy wszystkimi elementami we wnętrzu, a najprościej to uzyskać stosując proste i nieskomplikowane formy oraz naturalną kolorystykę. Nie należy też przesadzać z dekoracjami, w końcu istotnym jest, aby we wnętrzu zapanował spokój. Krakowski architekt do takiego japońskiego wnętrza wybierze tak zwane barwy ziemi. Są to różne odcienie zieleni, brązów, jak też beże oraz biel. Dobrze sprawdzają się na ścianach, ale też na podłogach. Drewniane brązowe panele wyglądają po prostu idealnie.

architektAle dobry architekt wie, iż stonowane kolory, aby nie były płaskie i mdłe, wymagają przełamania. Konieczne jest więc zastosowanie zupełnie kontrastowego koloru. Dobrze w tej roli wypada na przykład czerwień, która wprowadzi do wnętrza nieco dynamiki. Jeżeli zaś zależy nam na uzyskaniu wrażenia elegancji, dobrym wyborem będzie też fiolet. Dużo uwagi dobry krakowski architekt poświęca zawsze też doborowi materiałów. W japońskim wnętrzu jest to nie tylko drewno, ale również kamień oraz naturalne materiały takie jak bambus, z którego wykonuje się na przykład rolety. Puchowe, europejskie dywany odchodzą do lamusa, zastępowane matami z bambusa. Za klimatyczne dekoracje służą drzewka bonsai, chociaż można wykorzystywać też inną roślinność, na przykład storczyki. Równocześnie każdy architekt zdaje sobie sprawę z tego, że Japonia słynie z ikebany, czyli sztuki tworzenia kompozycji kwiatowych. To również można wykorzystać we wnętrzu, ustawiając w kilku miejscach interesująco wyglądające bukiety. Jeżeli chodzi zaś o meble, powinny być proste i nieprzytłaczające.

Architekci polecają tutaj niskie stoliki kawowe, sofy oraz niskie siedziska podłogowe, takie, które naśladują pufy do medytacji. Takie wnętrze zaprojektowane przez doświadczonego architekta z pewnością będzie wyglądać wyjątkowo. Przebywanie w nim będzie zawsze prawdziwą przyjemnością.