wydajne kaloryfery

Warianty współczesnych, wydajnych grzejników

Ogrzewanie pomieszczeń, a także całych mieszkań czy domów stanowi niezwykle istotną kwestię. Podobnie jest z biurami. Jak się okazuje, w ten sposób każda osoba – zarówno domownik, jak i pracownik – będą mogli mieć zapewniony niezbędny komfort umożliwiający swego rodzaju swobodę, a także wygodę. Warto zauważyć, że niezapewnienie odpowiedniego poziomu ciepła może czasem nawet doprowadzić do kłopotów zdrowotnych, a co za tym idzie, nie należy tego ignorować.

Czym charakteryzuje się wydajny kaloryfer?

wydajny kaloryferAby skutecznie ogrzać dane pomieszczenie, warto wyposażyć się w wysokojakościowy, wydajny grzejnik. Aby ogrzać pomieszczenia, warto zaopatrzyć się w odpowiednie do tego celu narzędzia. Na rynku można znaleźć wiele tego typu elementów – od przenośnych ogrzewaczy zasilanych prądem po kaloryfery, które wymagają przyłączenia do centralnego ogrzewania. Z całą pewnością drugi wariant jest zdecydowanie bardziej efektywny, ponieważ moc grzewcza okazuje się większa, a na dodatek ponoszone koszty będą zdecydowanie niższe niż za opcję, w której wykorzystuje się energię elektryczną. Warto też wspomnieć o wariantach, jakie są do wyboru, jeśli mowa o takim wyposażeniu jak wydajne kaloryfery. Na rynku dostępne są na przykład grzejniki członowe, konwektorowe, aluminiowe, a także płytowe. Pierwszy z wymienionych wariantów charakteryzuje się budową z członów, które są ze sobą zespolone.

wydajne kaloryferyW około 85% przekazują ciepło przez konwencję, a jedynie w 15% poprze promieniowanie. Kaloryfery konwektorowe wyróżniają się konstrukcją, w której są wykorzystane miedziane rury przykryte aluminiowymi blachami. Wcześniej wspomniane blachy pozwalają na zwiększenie powierzchni przekazywanego ciepła. W tym przypadku ciepło jest przekazywane niemalże wyłącznie przez konwekcję. W pełni aluminiowe warianty są wykonane z odlewów, w których znajdują się kanały powietrzne. Ciepło jest przekazywane głównie przez konwekcję, a jedynie od 4 do 8% poprzez promieniowanie.

Ostatnim z wymienionych wariantów są grzejniki płytowe wykonane z płaskich lub perforowanych pionowo płyt stalowych. W około 35% ciepło przekazywane jest przez promieniowanie. Wysokojakościowe grzejniki stanowią niezwykle istotny element każdego pomieszczenia. Wyłącznie w taki sposób można skutecznie ogrzać dane mieszkanie czy też biuro. Co jednak istotne, warto zaopatrzyć się w wydajne, nowoczesne warianty – łączą w doskonały sposób efektywność, ale też estetykę, dzięki czemu w przeciwieństwie do elementów wykonywanych w przeszłości, nie będą w żaden sposób szpecić pomieszczenia brakiem estetyki.