biała wanna wolnostojąca

Wanna wolnostojąca – czy pasuje do każdej łazienki?

Wraz z upływem lat łazienka przestała być miejscem, w którym tylko dba się o higienę. Zaczęła pełnić dodatkową funkcję – stanowi przestrzeń relaksu. Z tego powodu w nowoczesnym budownictwie pomieszczenie to odznacza się dużą powierzchnią, co wpływa na to, że można pozwolić sobie na więcej swobody i luksusu podczas jej aranżowania.

Wanna do stylowego wnętrza

 biała wanna wolnostojącaPrzyczynia się do tego również to, że coraz częściej tradycyjne łazienki są wypierane przez luksusowe pokoje kąpielowe, które przypominają SPA. Niewątpliwie istotny element każdej łazienki stanowi wanna, która zajmuje sporą część przestrzeni. To na nią w pierwszej kolejności zwraca się uwagę, gdy wchodzi się do łazienki. Chociaż rynek oferuje szeroką gamę kolorystyczną armatury, to jednak klasyczne odcienie cieszą się największą popularnością, dlatego też elegancka biała wanna wolnostojąca wkomponuje się w każdej wnętrze, bez względu na panujący w nim styl. Jednak na jej zakup można zdecydować się w przypadku łazienki, której metraż nie jest mniejszy niż 7 m2. W przeciwnym razie nie będzie mogła zostać odpowiednio wyeksponowana, a co za tym idzie, nie spełni estetycznych oczekiwań.

 biała wanna wolnostojącaWarto pamiętać, że wanna wolnostojąca liczy ok. 170 cm długości i 80 cm szerokości, a średnica okrągłych wynosi ok. 150 cm, dlatego też wymaga sporej przestrzeni. Mimo że jest ona łatwa w montażu, nie każda łazienka spełnia techniczne wymogi pozwalające na jej instalację. Wiąże się to z rozmieszczeniem rur w posadzce, aby jednak to zmienić, należy przygotować nowy projekt podejścia wody. Ponadto niektóre firmy oferują specjalistyczne urządzenia, które pomagają doprowadzić wodę i odpływ do stojącej w dowolnym miejscu wanny. Ważnym dodatkiem, który dopełnia efekt wanny wolnostojącej, jest bateria. Dobre rozwiązanie stanowi bateria wolnostojąca podłogowa, która dodatkowo umożliwia montaż wanny w dowolnym miejscu łazienki, np. na środku. Natomiast gdy wanna znajduje się w pobliżu ściany, można zdecydować się na baterię w ścianie. Jednakże nie wszyscy lubią długie kąpiele, dlatego też istnieje możliwość zrobienia z wanny wolnostojącej prysznica. Wystarczy dokupić parawan, który można zamontować bez względu na ustawienie wanny oraz jej kształt.

Wanna wolnostojąca stanowi namiastkę luksusu i pozwala zrelaksować się w zaciszu łazienki, przemieniając ją w domowe SPA. Nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i zachwyca swoim wyglądem. Aby kąpiel stała się jeszcze przyjemniejsza, można dokupić do wanny uchwyty czy zagłówki, które dodatkowo zwiększą komfort użytkowania i będą niezwykle przydatne zwłaszcza dla osób starszych czy dzieci.