Szybkie zakładanie ogrodów – czy to możliwe?

Każdy właściciel domku jednorodzinnego marzy o tym, by był on otoczony przez piękny ogród. O ile jednak dom można postawić w krótkim czasie, o tyle zanim ogród będzie prezentował się tak jak powinien to minie kilka lat. Rośliny rosną wolno, szczególnie większość drzew i krzewów.

Jak szybko założyć ogród?

zakładanie ogrodówCzy jednak nie da się nic zrobić, żeby przyspieszyć ten proces? Na pewno nie da się od razu mieć wszystkiego, nie mniej jednak spora część ogrodu może prezentować się znakomicie już podczas jego zakładania. Jeśli chodzi o trawnik to należy wybrać trawę z rolki. Trawa wysiewana od razu po wysianiu na pewno trochę wzejdzie, jednak nie otrzymamy gęstego, ładnego trawnika. Na pewno pojawią się puste place, tam gdzie trawa nie wzeszła, trzeba będzie robić dosiewki, czy nawozić trawnik. Wybierając trawę na rolce wystarczy przygotować podłoże i rozłożyć trawę. Następnie się ją obficie podlewa, żeby się przyjęła na nowym miejsc i gotowe. Szybkie zakładanie ogrodów w mazowieckim jest możliwe. Równie szybko możemy mieć kwiaty z sadzonek. Te z nasion lub cebulek muszą być sadzone minimum kilka tygodni do kilku miesięcy wcześniej (cebule wysadzane do gruntu na zimę, by wzeszły latem). Wybór sadzonek pozwala od razu cieszyć się urokiem kwiatów. W dodatku jedyne co trzeba zrobić to wyciągnąć je z doniczki, posadzić i podlać.

zakładanie ogrodówJeśli chodzi o krzewy i inne rośliny na żywopłoty, to warto jest się rozeznać w ich gatunkach i odmianach. Nawet zwykłe tuje mogą rosnąć powoli lub w trzy lata urosnąć tak, że całe ogrodzenie zostanie zakryte. Kupując sadzonki warto wybrać te większe. Będą one droższe, niż mniejsze, ale dzięki nim żywopłot szybciej będzie dobrze wyglądał. W niektórych punktach ogrodniczych można znaleźć nawet tuje mające ponad metr wysokości! Ich wybór na pewno przyspieszy zakładanie ogrodu. Co jeszcze potrzebne jest nam na terenie zielonym wokół domu? Na pewno wszelka mała architektura ogrodowa jest dobrą inwestycją. Postawienie dwóch ławeczek, czy małej altanki nie jest trudne, a dzięki temu ogród będzie wyglądał na zagospodarowany. Paradoksalnie warto także zadbać taras. Mimo iż stanowi on przybudówkę domu to jest on połączony z ogrodem. Jeśli będzie się on prezentował estetycznie to będzie miał też wpływ na odbiór ogrodu. Natomiast taras będący nadal w budowie sprawi, że ogród będzie się wydawał niedokończony.

Podsumowując, dzięki zastosowaniu trawy z rolki, sadzonek kwiatowych, dużych krzewów na żywopłoty, małej architektury ogrodowej oraz wykończeniu tarasu nasz ogród w szybkim tempie może zostać ukończony i prezentować się nienagannie.