Szafka

Szafy wnękowe gotowe czy na zamówienie?

Przed urządzaniem własnego mieszkania bardzo wiele osób zastanawia się co wybrać – gotowe meble czy na zamówienie. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Obie możliwości mają swoich przeciwników oraz zwolenników. Tak naprawdę nasze stanowisko zależy od naszych potrzeb oraz upodobań.

Meble gotowe i przygotowane na zamówienie

Szafa na wymiarNajpierw omówimy zalety gotowych mebli, które znajdziemy w każdym sklepie meblowych. Tego typu rozwiązanie jest przede wszystkim tańsze. Wybierając je możemy spodziewać się również krótszego czasu oczekiwania. Natomiast meble wykonane na nasze specjalne zamówienie z oczywistych względów jest nieco droższe. W przypadku każdej rzeczy realizowanej specjalnie dla nas, taka zależność będzie miała miejsce. Wyposażenie projektowane specjalnie dla nas pozwalają urzeczywistnić każdy nas pomysł czy idea. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Ponieważ kwestia gotowych mebli nie wymaga większych wyjaśnień, warto poświęcić więcej uwagi meblom na zamówienie. Dla kogo takie rozwiązanie jest najlepsze?

SzafkaNa pewno będzie pasować osobom, które wyróżniają się sporą dozą kreatywności i mają konkretny plan na swój dom. Dzięki temu będą mogły samodzielnie określić wygląd lub wymiary swoich mebli. To również dobry pomysł w przypadku indywidualistów, ponieważ w tym przypadku będą mieli pewność, że ich meble będą naprawdę wyjątkowe. Jak wynika z obserwacji rynku najczęściej realizowanymi meblami są szafy wnękowe na zamówienie. Taki stan rzeczy nie powinien nikogo dziwić ponieważ w niektórych przypadkach bardzo trudno znaleźć pasującą szafę. Często rozmiary tych gotowych nie pasują do naszego wnętrza. W niektórych przypadkach, w pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach meble na zamówienie są wręcz konieczne. To także doskonały pomysł dla osób, które cenią sobie oryginalność i wygodę, ponieważ będą mieli możliwość samodzielnego wymyślenia jak głębokie mają być szuflady lub jakie mają być kształty drzwi lub uchwytów. Szafy wnękowe do zabudowy są wręcz stworzone do przechowywania ubrań oraz innych przedmiotów, które chcemy gdzieś przechować.

Wbrew pozorom tego typu element wyposażenie sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale również w innych pomieszczeniach, takich jak: przedpokój, kuchnia, poddasze czy nawet garaż. Są obecne już w bardzo wielu nowoczesnych domach i mieszkaniach. Jeżeli ty również stoisz przed dylematem: czy wybrać meble gotowe czy na specjalne zamówienie, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim specyfikę wnętrza, jego kształt oraz wymiary, a także przeznaczenie.