stylowe meble na wymiar w gdańsku

Stylowe meble do kuchni

Wykonanie atrakcyjnej aranżacji kuchni może być nie lada wyzwaniem. To pomieszczenie powinno być nie tylko estetyczne (w końcu tam będziemy spożywać posiłki), ale także funkcjonalne – aby przygotowanie jedzenia było całkowicie bezstresowe i przyjemne.

Kuchenne meble na wymiar

stylowe meble na wymiar w gdańskuW nowoczesnym budownictwie coraz więcej osób odchodzi od zamkniętych pomieszczeń na rzecz wnętrz łączonych – dużą popularnością cieszy się przede wszystkim salon łączony z kuchnią. Warto jednak pamiętać, że do zaprojektowania tego typu wnętrza trzeba się naprawdę przyłożyć. Całość musi być spójna, mimo iż obie przestrzenie mają pełnić inne funkcje. Jedną z opcji jest zaprojektowanie kuchni z wyspą kuchenną. Znajdzie się ona pomiędzy salonem a blatami roboczymi w kuchni. W ten sposób delikatnie rozdzieli te pomieszczenia, mimo że obiektywnie nadal będą one całością. Stylowe meble na wymiar w Gdańsku oferowane przez sprawdzonych producentów to właśnie między innymi wyspy kuchenne. Możliwość doboru dowolnego wymiaru takiej wyspy sprawia, że idealnie dopasujemy ją do dostępnej przestrzeni. W ten sposób zagospodarowanie pomieszczenia nie będzie stanowiło dla nas problemu. Warto pamiętać o tym, że takie wyspy sprawdzają się najlepiej na sporym metrażu.

stylowe meble na wymiar w gdańskuNiewielką przestrzeń mogą nie tyle przytłaczać, co sprawią, że poruszanie się po niej przestanie być wygodne. A wygoda jest przecież bardzo ważna. Jeśli chodzi o pozostałe wyposażenie kuchenne, powinniśmy zadbać o odpowiednio dopasowane stylem do mebli salonowych szafki kuchenne. Bardzo ładnie prezentują się szafki przeszklone, zwłaszcza jeżeli zakupiliśmy do salonu szklaną ławę czy szklany stolik pod telewizor. Takie wnętrze będzie prezentowało się naprawdę nowocześnie, a na tym przecież z pewnością nam zależy. Zamiast wyspy możemy zdecydować się na duży drewniany stół. Wprowadzi on więcej rodzinnej atmosfery, a wspólne posiłki przy nim będą prawdziwą przyjemnością. Duży drewniany stół dobrze będzie prezentował się z meblami w stylu prowansalskim. Wówczas będziemy mogli zastosować płytki cegiełkowe między dolnymi blatami roboczymi a wiszącymi szafkami, zaś w salonie styl prowansalski otrzymamy dzięki kwiecistej tapecie na wybranej ścianie. Choć tapety są obecnie średnio modne, dotyczy to jedynie wnętrz, w których każda ściana jest nimi pokryta.

Jedna wytapetowana ściana może z kolei stanowić atrakcyjny akcent podkreślający styl pomieszczenia. Możliwości aranżacyjnych do kuchni łączonej z salonem mamy naprawdę wiele, z pewnością znajdziemy taki projekt, który nas zachwyci.