Studnia abisyńska

Studnia abisyńska to studnia, która przeznaczona jest do wydobycia wody spod ziemi. Niestety głębokość, na którą można ją wybudować to ok. 5-7 m. Jest zdolna do wydobycia niewielkiej ilości wody, dlatego jej zastosowanie jest uzasadnione, gdy właściciele wiedzą, że warstwa wodonośna zalega na niewielkiej głębokości. W innych przypadkach nie wykorzystuje się tego rodzaju studni. Stosowana jest raczej studnia głębinowa, ale to zależy od warunków, panujących na określonym terenie.

Studnie abisyńskie zbudowane są przy pomocy rur z metalu. Ich średnica wynosi między 32 a 75 mm. Mufy to specjalne łączniki, które łączą te rury. Rury nad powierzchnią ziemi zakończone są ręczną pompką kolumienkową. Z drugiej strony rury znajduje się ostrze. Pomiędzy powinien być filtr. Jest to rura wypełniona otworami, pokryta drutem lub metalową siatką. Do montażu studni abisyńskiej potrzebne są profesjonalne narzędzia. Do wybicia rur będzie potrzeby kafar. Można to również zrobić, posługując się babą ręczną. Rury można również wkręcić przy pomocy drąga. Wykonaniem studni abisyńskiej powinni zająć się profesjonaliści. Najlepiej zlecić to zadanie firmie, która zajmie się wszystkim, co związane jest z montażem. Firma zajmie się wszystkimi formalnościami i lokalizacją studni, która jest niezwykle ważna. Musi znajdować się z dala od zanieczyszczeń. Firma powinna również zadbać o sprawdzenie toksyczności wody. W tym celu powinna pobrać próbkę tej wody do badań. Studnia wykonana jest metodą wiercenia. Studnia powinna być wykonywana przez doświadczonych fachowców, ponieważ filtr jest delikatny i łatwo go uszkodzić, podczas wbijania lub wkręcania. To sprawia, że rury są zanieczyszczone i trzeba wykonać ponownie zagłębienie rur po naprawie lub wymianie filtru.

Należy pamiętać o wszystkich rzeczach, bo to daje gwarancję wysokiej jakości studni. Każdemu klientowi na tym bardzo zależy. Firma powinna traktować każdego klienta indywidualnie, by móc sprostać jego wymaganiom. Odwierty studni wymagają czasu i profesjonalizmu..