Stosowanie strzechy dachowej jest coraz popularniejsze

Wykonanie domu z odpowiednich materiałów to podstawa, aby otrzymać jego wysoką trwałość i estetykę. Na rynku istnieje obecnie bardzo wiele różnorodnych materiałów i różnorodnych rozwiązań, z których można korzystać w trakcie budowy. Bardzo wiele osób decyduje się na możliwie jak najnowocześniejsze metody, jednak w ostatnich latach daje się również zaobserwować trend wskazujący na powrót do bardziej tradycyjnych sposobów wznoszenia konstrukcji budynków.

Krycie dachów strzechą

Kluczowym elementem dla każdego domu jest dach. To od jego solidności zależy nie tylko odpowiednia ochrona przed zimnem, wilgocią i hałasem, ale generalnie bezpieczeństwo całej konstrukcji budynku i osób w nim przebywających. Z tych powodów zawsze należy dołożyć wszelkich starań, aby jego wykonanie i posiadane właściwości były na jak najwyższym poziomie. Producenci stawiają sobie za priorytet zapewnienie powyższych cech, starają się również wpasować w aktualnie obowiązujące trendy. Jednym z popularnych obecnie rodzajów pokryć dachowych jest strzecha dachowa. Dach wykonany w ten sposób zdaje się odpowiadać na wszystkie powyższe wymagania. Dzięki unowocześnieniu i przystosowaniu tradycyjnego sposobu pokrycia do aktualnie obowiązujących standardów w budownictwie strzecha może stanowić nie tylko oryginalne, ale przede wszystkim efektywne rozwiązanie.

Obecnie do tego celu najczęściej stosuje się trzcinę, wykazującą się o wiele wyższą trwałością od dawniej powszechnie stosowanej słomy. Warstwa o grubości kilkudziesięciu centymetrów zapewnia efektywną ochronę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także jest atrakcyjnym zwieńczeniem konstrukcji każdego domu. Dzięki swoim oryginalnym walorom estetycznym cieszy się popularnością w różnego rodzaju zajazdach i pensjonatach, szczególnie jeśli budynki w pełni wykonane są z drewna. Tradycyjny materiał nie musi jednak oznaczać niewystarczającej trwałości.

Zastosowanie strzechy jest możliwe na dachach o wysokim spadku, co umożliwia efektywne pozbywanie się z niej wilgoci, dzięki czemu tak wykonane pokrycie może wytrzymać w dobrym stanie nawet do stu lat. Ponadto poprawnie zamontowane nie wymaga szczególnej pielęgnacji, a obecnie dostępne metody impregnacji i wykonania sprawiają, że tego rodzaju konstrukcja wykazuje się dość dużą odpornością na działanie otwartego ognia. Należy jednak pamiętać, że budynek pokryty tego rodzaju dachem, musi znajdować się w odpowiedniej odległości od pozostałych zabudowań, co określone jest odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa.