izolacja poddasza

Sposoby na ocieplanie poddasza czyli pianka

W konstrukcji domu najważniejszym elementem jest dach, który powinien być dokładnie zamontowany. Dach, to nie tylko kwestia desek, papu i rynien. Tutaj składa się dużo więcej elementów spośród których ważna jest na przykład hydroizolacja.

Ocieplenie pianką jest ważne

ocieplanie pianką Metoda ta polega na tym, że stosujemy takie materiały budowlane, które będą chronić wnętrze przed przedostaniem się wilgoci oraz wody opadowej. Nie ma przecież nic gorszego niż zacieki na ścianie, które szpecą pomieszczenia. Ważną kwestią jest także innowacyjne ocieplanie pianką w białymstoku. Tutaj mamy dwie podstawowe metody. Pierwszą jest użycie waty mineralnej, a drugim jest ocieplanie poddasza pianką. Wełna mineralna jest najpopularniejsza metoda, która była stosowana przez wiele lat. Wata szklana układana jest warstwowo na poddaszu. Jej montaż jest bardzo trudny z uwagi na materiał z jakiego jest zbudowana. Często uczulał i powodował różnego rodzaju alergie. Grubość tego produktu waha się od piętnastu do czterdziestu centymetrów w zależności od rodzaju danego budynku. Jeden metr sześcienny wełny mineralnej waży od dziesięciu do sześćdziesięciu kilogramów, natomiast pianka do dziesięciu kilogramów. Nie bez znaczenia jest też montaż obu produktów. Wyżej wspomniano, że wełna mineralna jest kładziona ręcznie, natomiast pianka za pomocą natrysku.

ocieplanie pianką Izolacje natryskowe to dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy w miarę sprawnie i szybko uporać się z budową poddasza. Muszą nimi jednak zająć się specjaliści, którzy wiedzą w jaki sposób wykonać montaż. Niewątpliwy jest fakt, że pianka posiada więcej zalet niż wata szklana. Łatwość w montażu, solidna izolacja oraz fakt, że materiał ten jest dźwiękoszczelny wpływa na spore zainteresowanie wśród konsumentów. Piankę poliuretanową stosujemy w wielu miejscach budynkach, ale najczęściej w miejscach ubywania ciepła. Są to okna, poddasza, fundamenty. Często stosuje się ją zewnętrzne. Bardzo ważną kwestią podczas ocieplania poddasza jest bezpieczeństwo, czyli odporność na ogień. Według badań i opinii specjalistów oba materiały różnią się od siebie. Wełna mineralna z uwagi na skład, będzie stanowić pewnego rodzaju barierę dla ognia, natomiast pianka poliuretanowa topi się w przypadku pożaru i sama gaśnie. Ocieplanie poddasza pianką ma bardzo dużo zalet, które należy wziąć pod uwagę jeżeli chcemy wykonać ocieplenie.

Warto jest inwestować w coś, co jest ekologiczne, a w dodatku będzie nam służyło na wiele lat. Jak widać, istnieją dwa główne sposoby na ocieplanie poddasza. Wybór materiału to kwestia indywidualna. Warto przemyśleć swoją decyzje, aby później uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.