Sposoby na nowoczesne wnętrze

Nowoczesność – to słowo, które bardzo często słychać w ustach osób, decydujących się na odświeżenie mieszkania. Szukają one rozwiązań, które wprowadzą do wnętrz nieco rześkości i będą prezentować się atrakcyjnie.

Montaż paneli szklanych

panele dekoracyjneTakie wymagania spełniają panele szklane – prezentują się one ładnie zarówno w łazience, jak i kuchni, a coraz częściej wykorzystuje się je do aranżacji sypialni czy salonu. Oferta producentów tego typu wyrobów jest bardzo szeroka – warto więc dokładnie przemyśleć wybór. Modne panele szklane w Gdańsku odznaczają się wytrzymałością. Najczęściej do ich wykonania stosuje się szkło hartowane, które ma o wiele większą odporność na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe szkło. Taki panel szklany bardzo ciężko jest obtłuc czy doprowadzić do powstania odprysków – dlatego to sposób wykończenia wnętrza, który polecany jest nawet w pokoju dziecięcym. Panele szklane sprawdzają się między innymi jako fronty szafek. Są zazwyczaj pokryte kilkoma warstwami lakieru, który stanowi powłokę ochronną przed wilgocią – dzięki temu panele te mogą być bez żadnych przeszkód montowane w miejscach o dużej wilgotności. Dużą zaletą jest to, że można je łatwo czyścić – nawet tłuste plamy można szybko usunąć bez żmudnej pracy. Oprócz tradycyjnych paneli, możliwy jest też zakup paneli z nadrukowanymi wzorami, wybranymi przez klienta. W ten sposób możemy wprowadzić dużo oryginalności do danego wnętrza.

panele dekoracyjneChoć jest kilka metod montażu takich paneli do ściany – na zawieszkach, na szynach, na śrubach, to najczęściej wybierana jest metoda montażu na klej. Należy jednak przy tym pamiętać, że klej musi odznaczać się specjalnymi właściwościami – w jego składzie nie powinny znaleźć się rozpuszczalniki ani inne substancje, które mogłyby wejść w reakcję chemiczną z wydrukiem i go uszkodzić. Najlepiej sprawdzają się profesjonalne neutralne kleje do montażu szkła. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym efekcie, powinniśmy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże do mocowania paneli – każda powierzchnia (czy to ściany, czy mebli), na której ma się znaleźć panel, musi zostać oczyszczona ze wszelkich zabrudzeń i zanieczyszczeń – z kurzu, pyłu czy tłuszczu. Zanieczyszczenia mogą osłabić przyczepność paneli, a do tego przecież nie chcemy dopuścić. Klej należy używać oszczędnie (to, że damy go więcej, w niczym nie wpłynie na jego lepszą przyczepność do podłoża) – powinien być rozmieszczony punktowo, w równych odstępach. Po nałożeniu kleju, dociskamy panel szklany do powierzchni – następnie na kilka godzin należy zablokować szkło przed osuwaniem, na przykład za pomocą plastikowych krzyżaków.

Po utwardzeniu kleju można już uszczelnić krawędzie szyby silikonem. Następnie możemy już cieszyć się modnym wnętrzem.