izolacja piwnicy

Skuteczna izolacja piwnicy

Dezurbanizacja wśród średnio i bardziej zamożnych rodzin jest procesem coraz bardziej popularnym w naszym kraju i nie ma co się temu kompletnie dziwić. Oznacza to, że te grupy osób przenoszą się z obszarów miejskich, na podmiejskie, lub wiejskie.

Izolacja piwnicy a jej wytrzymałość

izolacja piwnicyNajczęściej wiąże się to z przenosinami z bloku mieszkalnego do własnego domu, co jest dla tych osób rozwiązaniem niesamowicie komfortowym. Miasta stają się coraz większe, dlatego też życie w nich jest coraz bardziej przytłaczające, a ludzie chcą odpocząć od codziennego zgiełku jaki panuje w dużych miastach. Jednak zbyt dalekie oddalanie się od nich także nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, gdyż w takim momencie życie staje się zdecydowanie trudniejsze w takich sferach jak zarobi, czy dostęp do wszelkiego rodzaju usług. Dlatego też zdecydowanie częściej wybiera się obszary bezpośrednio bliskie miastom, gdzie dojazd do centrum takiej, większej aglomeracji nie zajmuje zbyt wiele czasu. Możemy więc spotkać się z największym zagęszczeniem ludności właśnie na takich obszarach, gdzie wznosi się coraz więcej domów, które w przyszłości będą zamieszkane.

izolacja piwnicyCoraz więcej osób decyduje się na wzniesienie własnej konstrukcji, co daje im ogromne możliwości personalizacji takiego budynku, który będzie wykonany specjalnie pod ich potrzeby. Tak samo mogą one wybrać dowolną estetykę, która będzie im odpowiadać na każdym etapie użytkowania takiego budynku. Jednak zdecydowanie ważniejsze są elementy funkcjonalne, które mogą być przygotowane specjalnie pod nasze potrzeby. Często jednak zapominamy o elementach, które są bardzo ważne w takim obiekcie. Dobra izolacja piwnicy jest niesamowicie często pomijanym elementem, bez którego taki dom posiada znacznie mniejszą wytrzymałość i trwałość, która może wpływać na całość takiej konstrukcji. Największym problemem w takiej sytuacji jest brak hydroizolacji, który powoduje przedostawanie się wilgoci wo wnętrza struktur budynku i do samych pomieszczeń. Dlatego też nigdy nie powinniśmy pomijać tego niesamowicie ważnego elementu. Piwnica jest najniżej osadzonym elementem domu, a większości przypadków wody gruntowe i ogólna wilgoć jest bardzo intensywna na tym poziomie.

Będzie więc ona bez przerwy napierać na taką konstrukcję w którą z czasem będzie wsiąkać, co z kolei z czasem będzie osłabiać jej konstrukcje i powodować kruszenie. Wilgoć przedostająca się do środka z kolei sprzyja powstawaniu kultur bakterii, oraz grzybów na terenie całego domu, a dodatkowo wprowadza zaduch, którego bardzo ciężko jest się pozbyć.