plisy

Sklep z plisami

Henryk od szesnastu lat prowadzi w tym samym miejscu sklep z żaluzjami. Początkowo prowadził go razem z bratem, później jednak ich drogi się rozeszły. Teraz w sklepie pomaga mu jego syn, Cezary.

Szczecińskie plisy były popularne

plisyJego sklep nigdy nie przynosił jakiś kolosalnych zysków ale w zupełności wystarczał, żeby utrzymać czteroosobową rodzinę. Niestety z czasem zaczęło w Szczecinie przybywać coraz więcej podobnych sklepów. Co gorsza, ceny innych sprzedawców były bardzo konkurencyjne. Co prawda rolety zewnętrzne Henryka są najlepsze w całym mieście, ale nie każdy o tym wie. Henryk zaczął więc powoli się martwić, że będzie musiał zamknąć swój interes. Z pomocą wtedy przyszedł mu Cezary. Zaproponował, że założy stronę internetową dla sklepu. Sprzedaż wysyłkowa jest teraz dużo bardziej popularna niż jej klasyczny odpowiednik. Pomysł okazał się trafiony. Interes ruszył z kopyta. Plisy-szczecin schodziły tak szybko, że Henryk musiał trzykrotnie zwiększać dostawy. Dobrze rozreklamowane rolety z czasem zaczęły dorównywać popularnością plisom. Jeszcze do niedawna Henryk narzekał na brak klientów. Teraz zaczyna ubolewać nad ich nadmiarem. Pracy razem z Cezarym mają tak dużo, że nie starcza im na wszystko czasu. Tworzą się coraz większe zaległości. Cezary przekonuje ojca do zatrudnienia pomocników.

Henryk trochę się jednak z tym ociąga. Nadal boi się, że ten wielki sukces jest tylko przejściowy. Cały czas wydaje mu się, że to tylko piękny sen i lada moment obudzi się z niego.