plyty-betonowe

Skąd biorą się w parku płyty z betonu architektonicznego?

Każdy po pracy najchętniej by odpoczął i zjadł coś smacznego. Ale jak odpoczywać w mieście lub kiedy powrót do domu zajmuje nam dłużej niż dwie godziny. Dlatego coraz więcej osób chce odpoczywać na świeżym powietrzu. To dla nich są tworzone specjalne przestrzenie odpoczynkowe oraz ustawiane ławki w centrach miast.

Płyta z betonu architektonicznego – podejrzany przedmiot w parku

plyty-betonoweGłównie są to ławki drewniane i plastikowe, ale są też miasta, które nie oszczędzają na odpoczynku swoich mieszkańców i w ten sposób bardzo często w mieście znaleźć można ławki betonowe, a każdy kto lubi odpoczywać, wie że ławka betonowa to najwygodniejsza możliwa rzecz do tego przeznaczona, zaraz po kanapie i fotelu. Dlatego też parki po godzinach pracy są jednym z najbardziej zaludnionych miejsc. Ludzie odpoczywają praktycznie w każdym zakątku. Na trawniku, w krzakach, przy donicach i piją piwo, soki, wino lub inne napoje. Właśnie w parkach widzimy coraz większą ilość donic. Jak wiadomo nie są to byle jakie donice, tylko nowoczesne donice, w których miejscy ogrodnicy sadzą krzewy, kwiaty oraz przeróżne rośliny ozdobne. Bardzo często w parku są też rzeczy, których tam być nie powinno. Taką rzeczą są między innymi płyty z betonu architektonicznego. Ktoś po prostu szedł przez park i zaczął się zastanawiać po co targa to na plecach. I z uwagi, że nie wpadł na żaden konstrukcyjny pomysł, postanowił zostawić to na ziemi i pójść dalej bez tego. I od niepamiętnych czasów taka płyta spoczywa tuż obok nawierzchni ekologicznej.

Takie nawierzchnie ekologiczne znajdziemy w każdym parku. Dzieje się tak, ponieważ bycie eko jest trendy i każdy chce się przyczynić do ratowania naszej planety od zabójczego efektu cieplarnianego oraz dziury ozonowej lub innych bardzo szkodliwych zmian klimatycznych. Jednak dla większości park i tak będzie miejscem spotkań oraz odpoczynku do pracy.

Leave a Comment