rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące w propozycjach producentów

Połączenie funkcji użytkowej z dekoracyjną jest zawsze pożądane w przypadku elementów wykończenia wnętrz. Takie wymagania stawiamy między innymi roletom. Ich zadaniem jest obecnie nie tylko ochrona przed wpadającymi promieniami słonecznymi, zwłaszcza podczas gorącego lata. Istotę stanowi dla nas także możliwość wykorzystania rolet w aranżacji wnętrza.

Roleta wolnowisząca kasetowa lub rzymska

rolety wolnowisząceObecnie producenci proponują tak szeroki wybór tego typu produktów, że możemy dobrać odpowiednią roletę do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia, a także od tego, w jakim stylu zostało zaprojektowane. Bez problemu znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania. Skąd ta pewność? Wystarczy przyjrzeć się asortymentowi, który został przedstawiony w propozycjach wielu producentów rolet. Wśród produktów znajduje się między innymi roleta wolnowisząca kasetowa czy rzymska. Najpopularniejsza jest ta kasetowa, inaczej nazywana ekranową. To ta roleta wolnowisząca, którą znamy z wielu domów i obiektów użytkowych. Montowana jest najczęściej na specjalnym profilu i zwisa swobodnie w dół, a za pomocą łańcuszka, sami możemy regulować jej wysokość, podwijać całkowicie do góry lub opuszczać. Prowadnica sprawia, że mimo montazu roletu i tak możemy otwierać czy zamykać okno bez żadnego problemu. Istnieją jednak dwa sposoby montażu – bezinwazyjny, czyli naklejanie profilu na ramę okienną, jak i montaż inwazyjny – wycinanie otworów w ramie okiennej.

rolety wolnowisząceTakie rolety wykonane są najczęściej z poliestru, wysokiej jakości. To materiał trwały i wytrzymały, a przy tym wyglądający atrakcyjnie. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i rozmiarów, bez problemu dobierzemy roletę zarówno do pokoju dziennego, do sypialni, jak i biura czy innego pomieszczenia. Taka roleta wolnowisząca doskonale chroni przed promieniami słonecznymi. Za jej pomocą można bardzo dobrze zaciemnić wnętrze. Drugim rodzajem rolet wolnowiszących są rolety rzymskie – materiał tutaj swobodnie zwisa wzdłuż okna, a w momencie podciągania tworzą się poziome fałdy. To doskonałe rolety dekoracyjne, dlatego dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach, w których chcemy stworzyć wyjątkowy klimat. Wybierając rolety rzymskie wykonane z lekkich tkanin, będziemy mieć pewność, że będą one doskonale się układać.

W dodatku szeroki wybór wzorów pozwoli nam także na odpowiedni dobór rolety do aranżacji wnętrza. Jak widać, producenci zadbali o to, aby zadowolić naprawdę wszystkich. W ich ofertach znajdzie coś dla siebie każda osoba, niezależnie od gustu, gdyż asortyment jest wyjątkowo bogaty.