producent paneli ściennych

Rodzaje paneli ściennych

Remont najczęściej wiąże się z odnawianiem ścian i podłóg. Wiele osób decyduje się po prostu na wybranie innego koloru farby i nowego dywanu. Obecnie na rynku dostępnych jest o wiele więcej rozwiązań, które można zastosować, tak by całkowicie odmienić całe pomieszczenie.

Panele z różnych tworzyw

producent paneli ściennychW sklepach branżowych znajduje się bardzo dużo produktów, które można nakładać na ściany, zamiast zwykłej farby. Coraz bardziej popularne stają się panele ścienne, które odpowiednio dobre, mogą w wyjątkowy sposób ocieplić wnętrze, ale też spełnić funkcję dekoracji. Przed ich kupnem warto zapoznać się z materiałami, z których są tworzone, a także ze wzorami. Wśród nich wyróżnia się przede wszystkim panele drewnopochodne. Zazwyczaj produkuje się je z płyt MDF. Ich główną zaletą jest łatwość w montażu, w związku z tym można wykonać go nawet samodzielnie, oczywiście przy użyciu odpowiednich narzędzi. Często spotyka się je w salonach, czy korytarzach, ponieważ są to pomieszczenia, które nie są narażone na wilgoć. Ponadto nie wymagają one dodatkowej konserwacji ani malowania. Co więcej, zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną. Kolejnym materiałem, z którego powstają panele, jest polimeryzowany chlorek winylu, czyli popularne PCV. Jego największą zaletą jest wodoodporność, w związku z tym idealnie sprawdza się w kuchniach i łazienkach.

producent paneli ściennychBardzo łatwo jest utrzymać go w czystość, a do usuwania z niego małych plam, nie potrzeba kupować dodatkowych detergentów. Tak samo, jak każdy podobny produkt występuje w wielu kolorach i wzorach. Polski producent paneli ściennych zapewne zaproponuje również takie wykonane z drewna. Jest to bardzo naturalny materiał, który sprawdzi się w stylu wiejskim, jak i rustykalnym. Jest praktyczny, ponieważ sprytnie zasłania wszystkie nierówności znajdujące się na powierzchni ścian. Gips jest kolejnym produktem, który znalazł swoje zastosowanie przy produkcji paneli. Sprawdzi się przede wszystkim jako ozdoba, którą można umieścić wokół kominka, czy też w konkretnym miejscu na ścianie. W ten sposób większość użytkowników wzbogaca swoje wnętrza, w których dominuje chłodny styl. Innymi materiałami, z których wykonuje się panele, są beton i szkło. Pierwszy z nich idealnie uzupełni duże przestrzenie, w których możne imitować nawet cegłę. Z kolei drugi z nich, częściej spotka się w restauracjach, czy hotelach, ale też i w kuchniach. Głównie dlatego, że łatwo go czyścić.

Panele ścienne sprawdzą się w wielu aranżacjach. Wystarczy tylko dobrać je pod kątem konkretnych wymagań. Dostępne są w tak wielu kolorach i kształtach, ze z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, ich cena również nie jest duża.