Napędy do bram dwuskrzydłowych

Rodzaje napędów do bram dwuskrzydłowych

Wybór odpowiedniego napędu do bramy wjazdowej lub garażowej jest naprawdę ważny. Od tego bowiem będzie zależała sprawność automatyki. Oferty producentów obfitują w szereg propozycji z różnych półek cenowych.

Napędy warte inwestycji

Napędy do bram dwuskrzydłowychZnajdziemy wśród nich zarówno wyjątkowo tanie napędy, jak i te, za które trzeba naprawdę sporo zapłacić. W jakie napędy do bram dwuskrzydłowych warto zainwestować? Możemy wybrać na przykład siłownik ślimakowy. Posiada on element napędowy, który przenosi siłę na skrzydło bramy dzięki liniowemu przesuwaniu się wzdłuż siłownika. To rozwiązanie jest naprawdę proste, ale skuteczne, dlatego sprawdza się na wszystkich bramach skrzydłowych oraz dwuskrzydłowych. Istotne jest także to, iż do ich produkcji stosuje się naprawdę trwałe materiały, dzięki czemu napędy są właściwie niezawodne. Takie siłowniki śrubowe mogą nie posiadać obudowy, wówczas montaż jest naprawdę prosty. Wersje z obudową są trudniejsze w montażu, ponieważ należy poprowadzić instalację w taki sposób, aby nie pojawiła się możliwość ocierania się siłownika o skrzydło bramy. Śrubowe napędy do bram dwuskrzydłowych dostępne są w różnym wykonaniu – możemy wybrać kolor i materiał obudowy, dlatego możemy dostosować estetykę urządzenia do własnych potrzeb.

Napędy do bram dwuskrzydłowychW drugiej grupie siłowników proponowanych przez producentów znajdują się napędy elektromechaniczne. Nie posiadają one śruby tylko siłownik pneumatyczny. Dzięki temu posiadają naprawdę dużą ilość dziennych cykli, co sprawia, że idealnie sprawdzają się w miejscach, w których będą intensywnie użytkowane. Takie siłowniki to więc bardzo dobry wybór do bram przemysłowych. Trzecią opcją są napędy z ramieniem łamanym. Dobrze działają przy bramach osadzonych na dużej głębokości. Jeżeli posiadamy więc słupki murowane, możemy zakupić taki napęd, gdyż nie będziemy musieli ingerować w konstrukcję słupka, czego wymagałyby klasyczne napędy. Zapewnia nam to więc wyjątkową estetykę. Jak widać, renomowani producenci oferują nam wiele ciekawych propozycji z zakresu automatyki bram. Można wspomnieć tutaj także o napędach podziemnych, które montowane są pod powierzchnią gruntu, w specjalnych skrzyniach fundamentowych. Charakteryzują się wytrzymałością oraz szybką pracą.

Jest to więc kolejne rozwiązanie, które warto brać pod uwagę. Szeroki wybór, który dają nam producenci, nie zawsze jest doceniany – w obliczu tylu propozycji ciężko zdecydować się na to, który napęd będzie najlepszy w naszym przypadku. Na szczęście możemy poradzić się specjalistów – na pewno dobrze nam doradzą.