ekskluzywne tapety

Przygotowanie do kładzenia tapet

Choć coraz więcej osób decyduje się na malowanie ścian, gdyż to wydaje się szybszym rozwiązaniem niż kładzenie tapety, te drugie wcale nie wyszły z mody, a wręcz przeciwnie. W ofertach producentów znajdziemy wiele nowoczesnych tapet – winylowych czy na fizelinie, które odznaczają się o wiele lepszymi parametrami technicznymi niż tradycyjne tapety papierowe.

Przed przystąpieniem do kładzenia tapet

ekskluzywne tapety Te nowoczesne wersje przede wszystkim jest bardzo łatwo czyścić, dlatego doskonale nadają się między innymi do pokoju dziecka. Jeżeli będziemy przestrzegać zaleceń producenta co do kładzenia tapet, z pewnością przebrniemy przez ten etap szybko, a efekty nas zadowolą. Jak powinno więc przebiegać prawidłowe kładzenie tapet? Nawet jeśli zdecydowaliśmy się na ekskluzywne tapety sprzedawane w Warszawie w firmowym sklepie,nie powinniśmy zapominać o tym, aby przed rozpoczęciem pracy, dokładnie sprawdzić produkt – jeśli zamawialiśmy go przez Internet, mógł zostać uszkodzony w trakcie transportu, dlatego należy ocenić, czy nie ma na nim żadnych rozdarć lub innych wad jakościowych. Dopiero po ocenie możemy rozpocząć przygotowanie podłoża. Aby uzyskać interesujący nas efekt – czyli gładką, równo położoną tapetę, ściana powinna być sucha oraz czysta. Wszelkie zanieczyszczenia należy usunąć – nie tylko kurz, ale również plamy czy pozostałości farby. Najlepszym sposobem jest więc nałożenie warstwy gładzi gipsowej, która nie tylko pozwoli pozbyć się zabrudzeń, ale też wyrówna powierzchnię.

ekskluzywne tapety Czasami konieczne może być też zastosowanie środka gruntującego – według producentów tapet, nie można tego ominąć przy porowatych ścianach. Powinniśmy przy tym mieć na uwadze, że taki środek schnie przynajmniej 24 godziny, dlatego gruntować należy kilka dni przed rozpoczęciem nakładania tapety. Tapeta nie przyjmie się dobrze na wilgotnej powierzchni – a jeżeli nawet uda nam się ją jakoś przykleić, to musimy się wówczas liczyć z tym, że z upływem czasu może na niej pojawić się pleśń. Dlatego warto jednak poczekać, aż ściana wyschnie całkowicie. Jeśli chodzi o dobór kleju, na rynku dostępne są specjalne kleje specjalistyczne do tapet lub kleje uniwersalne – zdecydowanie lepiej jest wybrać pierwszy z nich, zwłaszcza w przypadku, gdy nasza tapeta nie jest standardową tapetą papierową, a tą na osnowie nietkanej.

Po sprawdzeniu stanu zakupionej tapety, przygotowaniu podłoża oraz zakupieniu odpowiednich akcesoriów możemy przystąpić do tego właściwego etapu, czyli do kładzenia tapet. Po takim wstępie na pewno pójdzie to nam bardzo szybko i będziemy zadowoleni z efektu.