meble

Przegląd producentów mebli

Dawniej meble były wykonywane w zasadzie jedynie z drewna. Inne materiały były drogie, trudno dostępne, trudne w obróbce. Obecnie jednak to właśnie drewno jest kosztownym materiałem, dlatego też częściej wykorzystuje się płyty MDF. Znane są także meble metalowe, rattanowe, wiklinowe, a nawet betonowe.

Materiały wykorzystywane przez producentów mebli

mebleNa rynku pojawiają się stale nowe firmy, dzięki temu konkurencja się zaostrza. Przez to też klienci mają większy wybór i mogą kupić takie meble jakie będą im pasowały do pomieszczenia. Każdy doświadczony producent mebli z nowego sącza wie, że musi wprowadzać nowe wzory, kolory, style, by utrzymać zainteresowanie kupujących. Najwięcej producentów jednak skupia się na materiałach drewnopodobnych. Drewno jest materiałem na tyle uniwersalnym, że pasuje zarówno do nowoczesnego, jak i do tradycyjnego wnętrza. Drewno występuje też w wielu odcieniach, można je różnorodnie formować, jest łatwe w konserwacji. Z drewna można wykonać dowolny mebel, od taboretu, po wielkie łoże do sypialni. W dodatku obróbka i montaż mebli zakłada cięcie, szlifowanie, przybijanie gwoździ i wkrętów. Inaczej wygląda produkcja mebli metalowych. Tutaj już potrzebne są bardziej zaawansowane urządzenia.

mebleMetal staje się plastyczny dopiero w bardzo wysokiej temperaturze (wszystko zależy od stopu), a praca z nim jest zatem niebezpieczna. Najczęściej z metalu wykonuje się konstrukcję bazową np. ramę łóżka, nogi i oparcia podłokietniki krzesła, a siedziska czy oparcia są tworzone z drewna, czy tworzywa sztucznego. Sam metal jest chłodny i mało przyjemny w dotyku, zatem warto jest mieszać ze sobą dwa materiały w produkcji mebli. Coraz częściej można w sprzedaży zobaczyć także meble z wikliny, rattanu, czy trawy morskiej. Takie meble są idealne do wnętrza w stylu ekologicznym, jak również stylizowane na babcini pokój (znany każdemu wiklinowy bujany fotel). Takie meble są też idealne na tarasy i balkony. Są ,,ciepłe” w dotyku, wygodnie się na nich siedzi, można do nich dodać jakieś tekstylia dekoracyjne. Najbardziej nietypowym rodzajem mebli są te wykonane z betonu. Częściej można je zobaczyć w magazynach meblowych i pokazach niż w domach klientów. Takie meble są bardzo ciężkie i toporne.

Koniecznie trzeba do nich dobrać poduszki dekoracyjne, by były wygodne w użytkowaniu. Dlatego też na razie beton znajduje zastosowanie jedynie w produkcji ławek, stolików, czy koszy na śmieci do parków i ogrodów. Nie mniej jednak zawsze warto jest sprawdzić ofertę różnych producentów mebli, by dobrać coś idealnego do naszego stylu.