projektowanie ogrodów

Projektowanie terenów zielonych – ławki parkowe i miejskie

Wszyscy chcemy, by otaczało nas piękno, nie ważne czy to miasto, wieś czy osiedle, ważne by otaczająca nas okolica była kolorowa, przyjemna i zadbana.

projektowanie ogrodówOczywistym elementem stają się choćby małe skrawki zieleni, z możliwością wykorzystania ich jako miejsca na spacery lub zabawę z dziećmi.
Coraz częściej wykorzystywane są przez projektantów terenów zielonych przedmioty, które nie tylko będą funkcjonalne, wygodne ale też i estetycznie wykonane. Projektowanie terenów zielonych to także wygodne ścieżki spacerowe, klomby, dywany czy kopce kwiatowe harmonizujące i kolorystycznie wpasowujące się w otoczenie.
Opracowując plan zagospodarowania przestrzennego, wielu projektantów uwzględnia w nich postawienie w odpowiednich miejscach ławek. Najlepiej sprawdzają się ławki żeliwne lub betonowe wykończone drewnem. Z uwagi na różnorodność stylu ławek proponowanych przez producentów, każdy projektant znajdzie odpowiedni model ławki i jej drewnianego wykończenia, dopasowując je zarówno pod względem kolorystycznym, praktycznym jak i estetycznym.
Ławki parkowe – żeliwne to przede wszystkim klasyka, bogate zdobnictwo nawiązujące trochę do stylu retro. Zaś ławki betonowe to masywna konstrukcja i wyjątkowa wytrzymałość. Z uwagi coraz to nowsze możliwości technologiczne ławki te są odpowiednio zabezpieczone poprzez pokrycie ich odpowiednimi preparatami, chroniąc przez korozją czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

W szerokiej ofercie producentów ławek znajdują się też ławki miejskie, wykonane z podobnych materiałów, jednak tu dominują projekty wykonane z metalu. To właśnie z niego powstają ławki o bardzo nowoczesnych kształtach. Możliwość różnorodnych form jakie możemy nadać metalom, pozwala na tworzenie ciekawych zarówno pod względem wyglądu jak i modelu ławek.

Jeszcze więcej na ten temat przeczytasz na http://www.astrini-design.pl