okno

Produkcja drzwi i okien na pełną skalę

Drzwi są jednym z najprostszych mebli jakie można wyprodukować. Czysto teoretycznie wystarczy zbić kilka desek ze sobą, założyć skobel, zawiasy i drzwi (najczęściej drzwi sosnowe, ze względu na dostępność surowca) są już gotowe. Niestety, drzwi takie mają kilka bardzo dużych wad – od nieszczelności (nawet najściślej zbite deski będą nieszczelne), przez prostotę i wręcz prymitywność, aż po łatwość ich otwarcia.

oknoDoskonale nadadzą się do zamykania stodoły lub obory, jednak w domu ich nie wykorzystamy. Istnieje wiele przedsiębiorstw zajmujących się tego rodzaju – okna katowice i drzwi są podstawą ich funkcjonowania. Oczywiście rodzajów drzwi jest wiele – drzwi zewnętrzne, wewnętrzne, ewakuacyjne czy drzwi przeciwpożarowe. Podczas gdy podział na drzwi zewnętrzne i wewnętrzne nie robi większej różnicy (może poza grubością i solidnością takich drzwi), tak produkcja drzwi specjalistycznych, jakimi z pewnością są drzwi przeciwpożarowe, wiąże się z zupełnie inną technologią produkcyjną. Znacznie bardziej rygorystyczne warunki, większe oczekiwania odnośnie takich drzwi, masa norm, których spełnienie jest konieczne.

Można więc powiedzieć, że produkcji zwykłych drzwi, dzięki postępowi technologicznemu, może podjąć się każdy, kto potrafi obsługiwać się maszynami stolarskimi i ma zmysł estetyczny, natomiast aby produkować drzwi specjalistyczne przede wszystkim trzeba posiadać wiedzę oraz znajomość wszelkich przepisów prawnych, ISO i tym podobnych, bez których drzwi takowe nie znajdą się w jakiejkolwiek framudze.

Więcej informacji znaleźć można na http://www.adex-okna.pl