regeneracja posadzek przemysłowych

Proces regeneracji posadzek przemysłowych

Żywiczne bądź betonowe posadzki przemysłowe współcześnie świetnie sprawdzają się w różnych gałęziach przemysłu. Choć podłoża te charakteryzują się niebywałą trwałością oraz wysokim stopniem odporności na różnego rodzaju uszkodzenia, to jednak jak wiadomo żaden surowiec nie jest tak naprawdę niezniszczalny.

Regeneracja starej posadzki

regeneracja posadzek przemysłowych Na szczęście na rynku funkcjonuje obecnie wiele profesjonalnych firm, które oferują naprawę uszkodzonych posadzek w bardzo okazjonalnych cenach. Na samym wstępie warto podkreślić, iż proces regeneracji posadzek ściśle uzależniony jest od konkretnego rodzaju uszkodzenia podłoża. Z tego też powodu regeneracja posadzek przemysłowych w budynkach rozpoczyna się standardowo od wstępnych oględzin danego miejsca, podczas których kompetentny pracownik oszacuje wszystkie szkody i opracowuje dla nas indywidualny plan naprawczy. Z jakimi typami uszkodzeń mamy wówczas najczęściej do czynienia? Szacuje się, że zdecydowanie najbardziej powszechną skazą są tzw. ubytki punktowe, które powstają na skutek rozmaitych wypadków podczas pracy. Upuszczenie ciężkiego narzędzia bądź przemieszczenie ciężkich maszyn może prowadzić do powstania drobnych, nieestetycznych ubytków, które można jednak wypełnić doraźnie specjalnym preparatem. Nieco więcej pracy przysparza skorygowanie pęknięć powstałych na powierzchni warstwy żywicznej.

regeneracja posadzek przemysłowych Wówczas należy nie tylko uzupełnić dane pęknięcia profesjonalnym preparatem wypełniającym, ale również wyrównać jego powierzchnię. Odrywające bądź kruszejące powłoki należy natomiast w pierwszej kolejności wyszlifować, a następnie zabezpieczyć specjalną wylewką cienkowarstwową. Podobne zabiegi stosujemy w przypadku pylącego się podłoża, które dodatkowo, na samym końcu pokrywa się również środkami impregnującymi. Zdecydowanie najwięcej pracy przysparza natomiast renowacja źle wyłożonej żywicy, którą należy wówczas całkowicie skuć, a następnie odpowiednio przygotować do procesu nanoszenia nowego podłoża żywicznego. Pamiętajmy również o tym, że jeśli zależy nam na tym by nasza posadzka żywiczna długo zachowała swoje właściwości, musimy ją regularnie pielęgnować. Systematyczne czyszczenie podłoża za pomocą specjalnych preparatów impregnująco-nabłyszczających, znacznie przedłuży piękny wygląd podłoża ,a także sprawi, że warstwa żywiczna będzie jeszcze bardziej wytrzymała.

Posadzki przemysłowe charakteryzują się jednak niezwykle wysoką jakością, jeśli proces nanoszenia cienkich warstw żywicznych przebiega prawidłowo, istnieje mała szansa, że nasza posadka zacznie z czasem niszczeć.