niedrogie grawerowanie plexi

Popularne grawerowanie plexi

W ostatnich dekadach coraz więcej rzeczy wykonywanych niegdyś z materiałów takich jak drewno, czy metal przeżyło ogromną zmianę. Na popularności w ogromnym stopniu zyskały tworzywa sztuczne, które są zdecydowanie tańsze i prostsze w obróbce.

Czy grawerowanie plexi przyniesie efekty?

niedrogie grawerowanie plexiJednym ze zdecydowanie najpopularniejszych jest pleksiglas, który generuje bardzo niskie koszta i jest niezwykle plastyczny co niesamowicie ułatwia jego obróbkę. Dzisiaj korzysta się z niego przy produkcji ogromnej ilości przedmiotów. Wiele z nich to przedmioty, które kiedyś wykonywano z innych materiałów. Niezwykle popularne są chociażby plastikowe długopisy, wszelkiego rodzaju trofea, tabliczki pamiątkowe, czy breloki do kluczy. W dzisiejszych czasach wykonuje się te przedmioty na niezwykle masową skalę, dlatego też korzystanie z innych materiałów byłoby nieopłacalne i odbiłoby się znacząco na cenie takiego produktu. Dlatego też pleksiglas jest idealnym zamiennikiem ze względu na swoją wysoką wytrzymałość przy niebywale niskich kosztach produkcyjnych. Często jednak chcemy by przedmiot miał pewnego rodzaju wydźwięk prosto od nas, coś co będzie się kojarzyć z nami nie ważne czy jesteśmy jego właścicielem, czy nie. Dlatego też często graweruje się najróżniejsze przedmioty.

niedrogie grawerowanie plexiWiele osób uważa, że pleksiglas nie nadaje się do grawerowania i nie ma szans zastąpić tradycyjnego metalu, czy drewna. Jednak jest to myślenie bardzo mylne, gdyż materiał ten nadaje się do tego celu idealnie. Wiele osób nie zdaje sobie też sprawy jak niedrogie grawerowanie plexi jest. Jest to materiał zdecydowanie bardziej miękki niż chociażby drewno, czy metal. Dlatego też grawerowanie w nim jest znacznie prostsze co przekłada się na jego niższą cenę. Wiele osób obawia się jednak, że w trakcie tego procesu istnieje spore ryzyko uszkodzenia materiału. Jest to jednak przesadna obawa, gdyż przedmiot taki musi wpaść w ręce bardzo niedoświadczonej w grawerowaniu osoby, by został uszkodzony. Dodatkowo większa szansa na taki incydent istnieje przy tradycyjnym grawerowaniu mechanicznym, które może zarysować i postrzępić krawędzie takiego materiału. Dlatego też grawerowanie laserowe jest odrobinę bezpieczniejsze. W tym wypadku całą operację wykonuje komputer na podstawie wcześniej przygotowanego projektu.

Dlatego też ryzyko uszkodzenia jest niezwykle znikome i występuje praktycznie tylko w momencie uszkodzenia maszyny zajmującej się grawerem. Jednak obie te metody są bardzo skuteczne i nie powinniśmy przesadnie się ich obawiać, jeśli oddajemy nasz przedmiot w doświadczone ręce.