części do kverneland

Podział części do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze ułatwiają przygotowanie ziemi pod wysiew, zbieranie płodów rolnych, nawożenie roślin, czy wykonywanie oprysków. Dzięki nim prace na roli zajmują o wiele mniej czasu, są mniej pracochłonne, a rolnik zaoszczędzony czas może przeznaczyć na inne czynności związane z utrzymaniem gospodarki. Nic więc dziwnego, że obecnie każdy rolnik posiada przynajmniej kilka maszyn rolniczych i wiele akcesoriów do nich, takich jak przystawki do kukurydzy, czy pługi.

Oryginalne części rolnicze

części do kvernelandNiestety, maszyny rolnicze narażone są na różne uszkodzenia. Twarda ziemia, ostre kamienie, wilgoć, czy chemiczne środki ochrony roślin, jak i zwyczajna codzienne eksploatacja mogą doprowadzić do uszkodzenia się maszyny lub jej części. Co wtedy? Jak najszybciej trzeba taką zepsutą czy zużytą część wymienić na nową. Czym kierować się przy wyborze części? Można kupić tanie części do Kverneland lub innych maszyn, jak również ich zamienniki. Oryginalne części zwykle są wykonywane z lepszej jakości komponentów, są zatem trwalsze i posłużą przez dłuższy czas. Zamienniki są za to czasem nawet o połowę tańsze niż części oryginalne. Tu widać o wiele większą rozbieżność jakościową.

części do kvernelandSą zamienniki naprawdę dobrej klasy, które mogą być bez przeszkód używane przez długi czas, jak i bardzo liche części, które po kilku użyciach się zużyją. Warto zatem poznać opinie innych rolników na temat konkretnej marki by wiedzieć czy oferuje ona części godne uwagi. Drugi podział to części dedykowane i części uniwersalne. Wielu producentów tworzy części do konkretnego modelu maszyny lub do konkretnej linii. Te produkty mogą być pokryte dodatkową warstwą ochronną, czy mieć podwyższoną trwałość, tak by nadawały się do pracy w trudnych warunkach. Uniwersalne części często można dopasować do produktów różnych marek. Które wybrać? Jeśli chodzi o części mechaniczne, takie jak części do silnika, hamulców, czy układu sterowniczego to lepiej decydować się na te dedykowane. Wtedy wiadomo, że części będą idealnie pasowały, nic się nie poluzuje czy nie odkręci. Z kolei jeśli chodzi o akcesoria dodatkowe do maszyn, na przykład przystawki, to warto zdecydować się na te uniwersalne. Często ich mocowania są regulowane, więc łatwo jest je zamontować.

W dodatku w przypadku zmiany maszyny głównej np. traktora, nie trzeba wymieniać także akcesoriów dodatkowych. Bez względu na to czy ma się tanie, czy drogie maszyny rolnicze to warto dbać o to, by były w dobrym stanie technicznym. W przypadku awarii trzeba niezwłocznie zająć się naprawą, tak by usterka nie doprowadziła do zepsucia się całej maszyny.