płyty warstwowe pir

Płyty warstwowe PIR w rozsądnej cenie

Ocieplenie budynku jest jednym z najważniejszych etapów w trakcie jego budowy, istnieją jego różne rodzaje i każdy ma jakiegoś swojego faworyta w tej dziedzinie. Niektóre metody są znaczniej mniej wydajne od innych , a rozbieżność cenowa bywa bardzo duża.

Nowoczesna termoizolacja za pomocą pir

płyty warstwowe pirRegulacje budowlane odnośnie ociepleń w naszym kraju są coraz to bardziej ostre, dlatego też jego warstwa musi być odpowiednia, a całość skutecznie izolować ciepło, w innym wypadku możemy się spotkać nawet z różnymi karami za niedotrzymanie podstawowych elementów tego pokroju. Sposobów na izolację jest ogromnie dużo, wykorzystuje się sporą ilość różnorodnych rozwiązań, które posiadają bardzo różne cechy. Do bardziej tradycyjnych i popularnych należy styropian, oraz wełna szklana. Ten pierwszy jest prawdopodobnie najpopularniejszy w naszym kraju, wykorzystuje się go głównie jako warstwa ocieplająca z zewnątrz budynku, co charakterystyczne jest w budownictwie bloków mieszkalnych, gdzie praktycznie nie ma innej opcji. Jest on jednak stosunkowo mało wydajny i niezbyt wytrzymały. Posiada on małą wytrzymałość na zgniatanie, oraz spalanie. A jego współczynnik przepuszczalności cieplnej jest względnie wysoki.

płyty warstwowe pirBardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które sprawdza się w tej kwestii są płyty PIR, których popularność na rynku znacznie wzrosła w ostatnich latach. Ilość ich pozytywnych cech jest ogromna, dlatego też znajdują one coraz to więcej zastosowań w domach z całej Polski. Przede wszystkim są one znacznie mniejsze objętościowo, taka płyta potrafi być nawet parę razy cieńsza od tradycyjnego styropianu, czy wełny, dzięki czemu nie tracimy tak dużo na metrażu w naszym domu. Pomimo ich mniejszego rozmiaru, tanie płyty warstwowe PIR są znacznie bardziej wydajne od tradycyjnych metod. Mają one aktualnie najniższy współczynnik przepuszczalności cieplnej w naszym kraju. Dodatkowo montowane w nich udogodnienia wpływają na zwiększenie ich wytrzymałości w znacznym stopniu. Chociażby zainstalowanie aluminiowej płyty pozwala na znacznie lepsze przekazywanie i utrzymywanie ciepła, co jest idealne dla instalacji dachowych i pozwala na zminimalizowanie straty cieplnej. Są one także kompletnie wodoodporne i nie palą się.

W razie pożaru taka płyta się zwęgla, co dodatkowo blokuje jego rozprzestrzenianie się. Jednak wiele ludzi martwi się o cenę, gdyż jest to stosunkowo nowa technologia. Tanie płyty PIR jednak nie są takie rzadkie, gdyż zdążyły się już one rozprzestrzenić po kraju, oraz tworzy je coraz to więcej producentów. Wszystko to przełożyło się na ich malejącą cen.