perforowane taśmy modularne

Opis taśm modularnych

Do transportu towarów w zakładach przemysłowych i produkcyjnych wykorzystywane są taśmy modułowe. Charakteryzują się one wysoką jakością, trwałością oraz wytrzymałością, ponieważ są tworzone z materiałów o wyjątkowych parametrach technicznych, na przykład z nylonu, PP, PA, PE lub z gumy. W ofertach producentów znajdziemy perforowane taśmy modularne z różnymi podziałkami.

Oferowane taśmy modularne

perforowane taśmy modularneNa przykład taśma z podziałką 12 mm przeznaczona jest do transportu naprawdę małych przedmiotów. Pozwala ona na pracę przy wysokich prędkościach liniowych, dlatego jest to dobry wybór, jeżeli zależy nam na szybkiej i sprawnej pracy naszego zakładu. Duża wytrzymałość na obciążenia takiej taśmy została uzyskana dzięki specjalnej strukturze połączeń w kształcie wzorów. Tego typu taśmę bardzo łatwo jest czyścić, ponieważ posiada ona łatwo dostępne pręty oraz otwartą powierzchnię. Perforowane taśmy modularne, jeśli posiadają odpowiedni atest, mogą być dopuszczone do bezpośredniego kontaktu z żywnością, dlatego możemy je często zobaczyć na liniach produkcyjnych różnego rodzaju zakładów spożywczych.

perforowane taśmy modularneOprócz wyrobów z podziałką 12 mm, znajdziemy też takie z podziałką 20 mm, 24, 30, 40, a nawet 50 mm. Tak szeroki wybór pozwoli każdemu na dobór idealnego produktu do danego zastosowania. Przyjrzyjmy się jeszcze taśmie modularnej z podziałką 20 mm. W niej siła ciągu została przyłożona w centralną część modułów, co sprawia, że taśma może być używana dwukierunkowo. Ta taśma posiada uniwersalne zastosowanie, jednakże nie nadaje się do rozwiązań, w których wymagane jest odprowadzanie wody przez taśmę. Bardzo dobrze zaś sprawdzi się w przenośnikach magnetycznych, stołach buforujących, a także do zadań takich jak zawijanie w folię, pakowanie, konserwowanie. Dostępne u producentów taśmy modularne z podziałką 30 mm również cieszą się dużym zainteresowaniem. W tych wyrobach jedna z krawędzi jest zakończona ukośnie, co sprawia, że o wiele łatwiej można dostarczać i odbierać produkty. Dzięki zamontowaniu dwóch dolnych prowadnic, taśma zawsze posuwa się w kierunku swojego przesuwu i jest całkowicie równa.

Obok wymienionych produktów w asortymencie renomowanych producentów znajdziemy także taśmy modularne, które są wykrywane przez detektory metali. Znajdują one swoje zastosowanie w transporterze detektora metali, którego używa się między innymi na lotniskach. Szeroki wybór taśm modularnych sprawia, że możemy łatwo znaleźć rozwiązanie dostosowane do potrzeb własnego zakładu przemysłowego, produkcyjnego lub firmy innego rodzaju.