studnia

Od wiercenia studni do taniej energii na Śląsku

Lato się kończy, a powoli acz nieubłaganie zbliża się sezon grzewczy, który dla wielu oznacza dodatkowy, czasem wyjątkowo wymagający wydatek. Zwłaszcza w przypadku ogrzewania własnego domu jednorodzinnego czy lokalu. Wiele z takich budynków do ogrzewania wykorzystuje centralne piece, które ogrzewane są głównie za pomocą węgla czy w przypadku nowych domów – ekogroszkiem co zapewnia nie tylko czystość w kotłowni danego domu (w przypadku ekogroszku) ale i relatywnie niższą cenę ogrzewania domu.

Wywiercenie studni na Śląsku zmniejszy wydatki

studniaMimo takich działań dla wielu sezon grzewczy jest znaczącym wydatkiem nawet tysiąca złotych w przeciągu pojedynczego sezony grzewczego. Jedną z metod oszczędności na ogrzewaniu jest chociażby inwestowanie w ogrzewanie olejowe, które jest znacznie bardziej automatyczne i relatywnie tańsze, a zainwestowanie w olej opałowy w przeciągu sezonów letnich wiąże się z dodatkową oszczędnością. Inni oszczędzają chociażby na zmniejszeniu mocy pieca i ograniczenia ładowanego do niego substratu godząc się z tym, że po domu najlepiej będzie chodzić w grubszej bluzie. Dodatkowym rozwiązaniem jest inwestycja w pompy ciepła, które zapewniają dodatkową energię cieplną, którą zapewniają przygotowane studnie głębinowe oraz odwierty pod pompy ciepła. Taka pompa ciepła dzięki swoim właściwościom związanym z wymuszonym obiegiem energii cieplnej pomiędzy punktem o niskiej temperaturze a punktem o wyższej temperaturze w kierunku przeciwnym do naturalnego obiegu energii w naturze.

Pozwala to na pozyskiwanie energii cieplne z gleby i skuteczne jej przeniesienie w górę instalacji prosto do instalacji domowej, która ogrzewa cały budynek. Samo wiercenie studni Śląsk warto jest wykonać już na wczesnych etapach budowy domu w celu dokonania dokładnych pomiarów znajdującej się na dnie gleby pod względem jej zdolności do rekultywacji i odzyskiwanie swoich właściwości pomiędzy poszczególnymi sezonami grzewczymi

Leave a Comment