wytrzymałe podstawki tarasowe

Nowoczesne rozwiązania w konstrukcji tarasów

Rozwój technologii sprawia, że w każdej dziedzinie każdego dnia pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które wiążą się z wieloma korzyściami. Rozwój ten nie ominął także branży producentów tarasów. Już dawno obok tradycyjnych desek drewnianych pojawiły się deski kompozytowe, które łączą w sobie zalety drewna oraz niską cenę.

Montaż tarasu na podstawkach

wytrzymałe podstawki tarasoweTeraz zamiast tradycyjnego sposobu budowy tarasu, pojawiła się możliwość montażu tarasu wentylowanego czyli takiego, który nie przylega bezpośrednio do podłoża. Pomiędzy płytami tarasowymi a podłożem znajduje się pusta przestrzeń, umożliwiająca cyrkulację powietrza, co wpływa pozytywnie na zastosowaną izolację. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnych wsporników regulowanych. Wytrzymałe podstawki tarasowe są obecnie jedną z najbardziej nowoczesnych możliwości w budowie tarasów. Producenci proponują wsporniki o różnych wysokościach – od najmniejszej 8 mm, poprzez wysokość 45-70 mm, aż po podstawki 100 mm. Dzięki temu każdy może dobrać taką wysokość, jaka najbardziej mu odpowiada. Jak skonstruowane są takie wsporniki regulowane, że dają nam właśnie tak wyjątkowe możliwości? Każda podkładka składa się z kilku elementów. Jest to szeroka podstawa, która zapewnia stabilną konstrukcję.

wytrzymałe podstawki tarasoweNastępnie w podkładce umieszczony został pierścień, który pozwala na precyzyjną regulację wysokości, zaś zmiana wysokości możliwa jest dzięki zastosowanemu wspornikowi. Niezbędnym elementem jest też talerz w otworami na motylki dystansowe oraz głowica samopoziomująca. Producenci zwracają uwagę na to, że takie podkładki na taras są całkowicie odporne ne czynniki zewnętrzne – doskonale pracują zarówno w niskiej temperaturze, jak i wyjątkowo wysokiej. Konstrukcja nie uszkodzi się więc nawet wtedy, kiedy zima przyniesie ze sobą powiew naprawdę mroźnego powietrza, czy też wtedy, kiedy czeka nas prawdziwie upalne lato. W dodatku system wsporników wyposażony jest w automatyczne poziomowanie spadków, dzięki czemu powierzchnia tarasu jest zawsze idealnie równa. To wszystko sprawia, że montaż tarasu wentylowanego jest naprawdę szybki i całkowicie bezproblemowy. Jednocześnie zaletę stanowi z pewnością także to, że podkładki wykonywane są z materiałów ekologicznych i w stu procentach nadają się do recyklingu.

Jest to więc rozwiązanie bliskie naturze. Nic więc dziwnego, że znajduje coraz większą liczbę zwolenników. Jeśli więc zastanawiamy się, jak wybudować własny taras – odpowiedź mamy właśnie przed sobą. Najlepiej postawić na nowoczesny taras wentylowany.