szam bo

Niezwykle ważna rola kamer kanalizacyjnych

Problemy z kanalizacją są znane prawdopodobnie każdej dorosłej osobie mieszkającej w swoim własnym domu, lub nawet czasami mieszkaniu. Choć problemy te zdecydowanie częściej spotykane są właśnie w środowisku domków jednorodzinnych, gdzie kanalizacja jest podłączona bezpośrednio do każdego, poszczególnego domu i każdy właściciel takiego domku musi o nią dbać.

Badanie stanu kanalizacji za pomocą kamery

kanalizacjaProblemy tego typu często zdarzają się przez uporczywych sąsiadów, którzy nie wiedzą jak poprawnie korzystać z takiej kanalizacji i co do niej wrzucać. Zatkanie lub uszkodzenie takiej to straszny i raczej niezbyt dobrze pachnący problem. Dodatkowo jeśli nie ma rzeczywiście odpływu, to paraliżuje to nasze możliwości korzystania z jakichkolwiek przedmiotów używających wody i odprowadzających ją w naszym domu. Grozi to nagromadzeniem w zatkanej rurze materiału usuwanego z naszego domu, co może poskutkować zwiększeniem ciśnienia, przez co materiał nagromadzony w rurze może się cofnąć do naszego domostwa, lub w skrajnym wypadku może rozsadzić rurę. Żadna z przedstawionych opcji nie brzmi zbyt ciekawie, a zatem wezwanie odpowiedniej ekipy może okazać się jedynym ratunkiem. W takiej sytuacji okazują się być niezastąpione kamery kanalizacyjne. Zwykle są one zamontowane na bardzo długim wężu, który jest w stanie bez problemu przeciskać się przez wszelkie rury znajdujące się w okolicach naszego domostwa.

kanalizacjaNa samym końcu węża zamontowana jest głowica z kamerą, której wielkość zależna jest w zupełności od potrzeb i średnicy rur w jakich prowadzona będzie obserwacja z jej użyciem. Kamerę taką wprowadza się przed miejscem domniemanego zatkania, pogłębiając obserwacje aż do momentu, gdy zostanie ono zlokalizowane. Cała instalacja wewnątrz węża prowadzi do stojaka i konsoli znajdującej się na powierzchni wraz z jej operatorem, który doskonale wszystko na bieżąco jest w stanie obserwować. Jest to urządzenie niezwykle przydatne i praktyczne, przydaje się ono także w ogromnej ilości problemów związanych z kanalizacją. Nie tylko w momencie jej zatkania. Kamer tego typu używa się także profilaktycznie, co pozwala na nieinwazyjne sprawdzenie stanu rur bez potrzeby ich rozkopywania. Często korzysta się właśnie z tego typu kamer by sprawdzić czy kanalizacja nie jest zbyt zardzewiała, czy nie powstały tam jakieś pęknięcia, oraz czy wszystko funkcjonuje tak jak powinno.

Jest to metoda niezwykle efektywna i funkcjonalna, która pozwala na bardzo dokładne określenie problemu bez potrzeby ingerencji w całą instalację. Jeszcze nie wszystkie firmy mają na wyposażeniu taki sprzęt, jednak jest on niezwykle popularny i możemy spotkać go w zdecydowanej większości.