okna drewniane

Moda na drewniane okna

Dawne trendy bardzo często wracają do obrotu, zdarza się to czasami w formie oryginalnej, ale często też w bardzo zmienionej. Niemniej jednak są to często elementy bazujące na tym samym założeniu. Przykładowo, ostatnimi czasy użycie drewna naturalnego w architekturze wnętrz przeżywa swój renesans.

Powrót trendu na drewniane okna

okna drewnianeNiezwykle popularne na nowo stały się chociażby okna drewniane. Jest to dość widoczne w naszym kraju, gdzie wszędzie zamontowane są białe okna PCV, to których zdążyliśmy już przywyknąć przez sporą ilość lat. Jest to jedna z cech charakterystycznych naszego budownictwa w którym korzystaliśmy z jednakowych struktur dla wielu, różnych budowli. Paradoksalnie okna tego typu w krajach przodujących gospodarczo są znacznie mniej popularne, a w sumie to praktycznie nieużywane. Zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych znacząco dominują okna drewniane, które bardzo rzadko są jednolite. Zdarza się nawet, że w jednym budynku zamontowanych jest parę, różnych rodzajów tego typu konstrukcji. To właśnie najczęściej społeczeństwa krajów zachodnich w dużym stopniu kreują panujące na świecie trendy, które zbiegiem czasu przedostają się na jego wschód inspirując poszczególne kraje. U nas moda na drewniane okna została praktycznie zapomniana w okresie mocno rozwiniętego, późnego komunizmu, gdzie produkcja okien z PCV była znacznie bardziej opłacalna i zdecydowanie szybsza, a ustąpiły one miejsca oknom wykonanym z niskiej jakości drewna.

okna drewnianePrzywrócenie trendu można przypisać wielu osobom wracającym z emigracji właśnie z krajów, gdzie okna plastikowe nie są zbyt popularne. Moda na wykonywanie ich z drewna stała się dość silna dopiero parę lat temu, jednak od tego czasu posiada bardzo szybko rosnące grono zwolenników. Dlatego też okna drewniane producent ich musi wysilić się, by zadowolić grono klientów obecnych na rynku. Ważne jest tworzenie produktów wysokiej jakości o oryginalnych wzorach wnoszących coś nowego na rynek. Tego typu konstrukcje zdecydowanie lepiej się sprzedają. Dlatego też warto szukać renomowanego sprzedawcy, jeśli chcemy zainwestować w drewniane okna. Drewno jest materiałem naturalnym, dlatego też kupując je, nie zanieczyszczamy środowiska, a wpływa ono na nasze samopoczucie.

Jeśli producent zadbał o jego wysoką jakość, to możemy spodziewać się termoizolacji znacznie lepszej niż w przypadku tworzywa sztucznego, co przekłada się na lepsze trzymanie ciepła wewnątrz domu. Nie można także pominąć faktu, że okna takie wyglądają niesamowicie dobrze i gwarantują wyróżnienie się z tłumu niezliczonych, białych okien.