rekuperator do mieszkania

Mechaniczna wentylacja w mieszkaniach

Odpowiednia wentylacja każdego mieszkania jest bardzo ważna. Wpływa ona na komfort przebywania w pomieszczeniach, a jednocześnie utrzymuje budynek w dobrym stanie – bez śladów wilgoci. Na co dzień jednak w blokach wykorzystywana jest wentylacja grawitacyjna, która często nie sprawdza się ze względu na wspólne kominy i przenoszenie zapachów z jednego mieszkania do drugiego.

Rekuperatory o odpowiedniej mocy

rekuperator do mieszkaniaDo pewnego momentu nie można było stosować innego typu wentylacji, aby nie ingerować w konstrukcje mieszkania, teraz jednak uległo to sporej zmianie. Dzięki wykorzystaniu wielu nowych technologii powstały rekuperatory, które idealnie nadają się nawet do montażu w bloku. Konieczne jest jednak uzyskanie zgody właściciela budynku, ponieważ trzeba dokonać instalacji dodatkowych kratek wentylacyjnych, które nie będą połączone z pozostałymi mieszkaniami. Rekuperatory do mieszkania nie muszą posiadać zbyt wiele mocy, mała powierzchnia oraz skupienie pomieszczeń pozwala zminimalizować wydatki. Należy jednak pamiętać, że aby podłączyć cały sprzęt potrzebne będzie gniazdko, więc rekuperator musi znajdować się w takim miejscu, by nie przeszkadzał domownikom na co dzień. Każde pomieszczenie musi zostać wyposażone w kratkę, by maszyna mogła dostarczać czystego powietrza, które będzie specjalnie wentylowane. Zaimplementowany system pozwala na zachowanie ciepła, dzięki czemu rekuperator może służyć także jako dodatkowy sposób ogrzewania.

rekuperator do mieszkaniaSama instalacja sprzętu wymaga odpowiedniej ekipy, która będzie wiedziała jak połączyć ze sobą kanały oraz zapewnić wystarczającą izolację. Profesjonaliści pomogą także podczas wyboru rekuperatora o odpowiedniej mocy, która będzie w stanie zadbać o ciepło w całym mieszkaniu, co wpłynie na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Poza tym w cenie usługi wykonywana jest także regulacja pracy sprzętu, by nie pobierał zbyt wiele prądu, kiedy nie jest to potrzebne. W wielu lepszych modelach rekuperator może także służyć jako klimatyzacja, która w blokach rzadko kiedy może być montowana. Nowoczesna wentylacja całego mieszkania pozwala na oszczędności, ale także utrzymaniu budynku w dobrym stanie. Dedykowana jest zwłaszcza dla alergików, ponieważ rekuperatory oczyszczają powietrze z różnego rodzaju alergenów oraz szkodliwych pyłków.

Świetnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i większych mieszkaniach, wystarczy tylko odpowiednio dobrać ich moc. Najważniejszy jednak jest montaż, który profesjonalnie wykonany gwarantuje szczelność wszystkich kanałów i długie działanie urządzenia.