meble na wymiar

Meble na wymiar – dlaczego warto je kupić?

Kompletowanie wyposażenia do nowo wybudowanego domu jest często dużym wyzwaniem. Zależy nam na tym, aby pomieszczenia były naprawdę atrakcyjne, ale przy tym funkcjonalne. Odwiedzamy więc salony meblowe, aby znaleźć odpowiednie wyposażenie do własnego mieszkania, jednak często okazuje się, że standardowe kolekcje producentów nie spełniają naszych oczekiwań.

Meble na wymiar to doskonała opcja

meble na wymiar Mają za dużo lub zbyt mało szafek czy też po prostu nie wpasowują się rozmiarami w nasze pomieszczenie, ponieważ ma ono nietypowy kształt, na przykład jest zbyt wąskie lub zbyt długie i tak dalej. Problem może stanowić wszystko. Jeśli na przykład posiadamy poddasze – i chcemy, aby spełniało ono funkcję użytkową, wówczas standardowe meble się nie sprawdzą, ponieważ nie nadają się do zagospodarowania skosów. Na szczęście to, że w salonach meblowych nie ma produktów, które spełnią nasze oczekiwania, nie znaczy jeszcze, że będziemy musieli mieszkać w pustym wnętrzu i spać na podłodze. Producenci zadbali o to, aby jak najlepiej spełnić nasze oczekiwania, dlatego proponują nam także usługę produkcji mebli na indywidualne zamówienie. Meble na wymiar to doskonała opcja, jeżeli zależy nam na tym, aby idealnie wpasowały się one w warunki danego pomieszczenia.

meble na wymiar Dzięki temu optymalnie wykorzystamy całą dostępną przestrzeń. Na przykład jeśli chodzi o kuchnię, mogłoby się zdarzyć, że – zamawiając meble standardowe z salonu meblowego – i chcąc je umieścić na całej ścianie, powstałyby nieestetyczne szpary, bo zabudowa kuchenna okazałaby się o dziesięć czy piętnaście centymetrów za krótka. W przypadku zabudowy na wymiar nie ma takiego problemu – meble są tak dopasowane, że żadne nieestetyczne szczeliny nie są widoczne. Meble są idealnie dobrane do długości oraz szerokości ścian. Choć wydawałoby się, że to mało ważne, szybko jednak okazuje się, że dopasowanie mebli do ścian ma ogromne znaczenie dla estetyki wnętrza. W takim pomieszczeniu wyczuwa się porządek. Ograniczeniem nie jest dla nas także wysokość mebli – jeżeli tylko mamy taki kaprys, możemy zdecydować się na przykład na meble sięgające do samego sufitu. To rozwiązanie wykorzystywane zwłaszcza w przedpokojach, gdyż szafy wnękowe na wymiar sprawdzają się tam najlepiej. Również w sypialni możemy kupić szafę na wymiar – taką, która idealnie pomieści wszystkie nasze ubrania, ale nie przytłoczy wnętrza.

Przy wyborze mebli na wymiar nic nas nie ogranicza – producenci pozwalają nam wybrać nie tylko rozmiary mebli, ale i kolor, fakturę poszczególnych elementów. Dzięki temu możemy stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju.