kreator wnętrz

Kreator wnętrz i styl angielski

Styl angielski jest u nas mało popularny. Jednak w Wielkiej Brytanii mieszkańcu są tak do niego przyzwyczajeni, że żadne mody, nowoczesne rozwiązania, czy porady architektów wnętrz nie są w stanie zmienić ich przyzwyczajeń. Czym się zatem charakteryzuje taki styl?

Styl angielski okiem kreatora wnętrz

kreator wnętrz Styl angielski jest bardzo romantyczny, nastrojowy, bardzo kobiecy. Dominujące kolory to biel, zgaszony róż, delikatna czerwień. Spotyka się też pastele, beże czy jasne szarości. Kolory mają być przyjemne dla oka, jasne i delikatne. Jeśli chodzi o materiały, to najczęściej wykorzystywane jest drewno. Drewniana będzie podłoga w postaci paneli, jak również meble. Drewno powinno być również jasne, na przykład sosnowe, a nie ciemne, takie jak heban. W stylu angielskim bardzo ważne są tekstylia. Chodzi tutaj zarówno o zasłony i firanki, jak i obicia mebli, poduszki dekoracyjne, narzuty, pościel, obrusy, serwety. Na tekstyliach również królują pastele, motyw dużych kwiatów, rzadko stosuje się gładkie tkaniny, chyba że są one częścią większej całości, na przykład gładkie poduszki i kwiecista poszwa na kołdrę.

kreator wnętrz W wielu domach urządzonych w stylu angielskim profesjonalny kreator wnętrz z Katowic będzie chciał umieścić kominek. Kominek ma sprawić, ze w pomieszczeniu będzie dosłownie i w przenośni cieplej i przytulniej. Wokół kominka często toczy się życie w angielskich domach, znajdziemy je nie tylko w pokojach dziennych, ale również w sypialniach. Styl angielski to przede wszystkim styl wygody, domowy, przyjemny. Wchodząc do takiego pomieszczenia powinniśmy od razu czuć się dobrze, a rodzinna atmosfera będzie łatwo wyczuwalna. Warto zaznaczyć również, ze z Wielkiej Brytanii wywodzi się również styl kolonialny. Brytyjczycy mieszkający w Indiach chcieli połączyć elementy nowej kultury w której żyją, ze stylem znanym im z domów. Styl kolonialny jest przeciwstawieniem stylu angielskiego. Tam królują ciężkie, ciemne meble, drewno hebanowe i z palisandru, jak również kontrasty, takie jak białe ściany i czarne meble. Kreator wnętrz z pewnością poradziłby sobie również z takim stylem. Wracając jednak do stylu angielskiego warto podkreślić fakt, iż również ogród można urządzić w takim stylu.

Ogród stylu wiejskim, tak zwany ,,cottage” idealnie dopełni nasze wnętrza domu w angielskim stylu. W ogrodzie będą stylowe białe ławeczki, dużo kolorowych kwiatów, a rośliny będą rosły swobodnie na grządkach, brak jest tam wytyczonych ścieżek. Zatem dom i ogród w stylu angielskim to propozycja dla romantyków i wielbicieli wsi.