montaż saun

Koszty montażu sauny domowej

Obecnie coraz więcej osób docenia walory użytkowe łaźni parowych, popularnie określanych mianem saun. Wybierając się do SPA czy na siłownię mamy możliwość skorzystania z nowoczesnych kompleksów takich jak sauny fińskie, parowe czy sauny wyposażone w nowoczesne systemy wykorzystujące możliwości działania podczerwieni.

Montaż saun w domu

montaż saun Nie dziwi już również fakt, że coraz chętniej także decydujemy się na montaż kabiny parowej we własnym domu. Korzystanie z sauny posiada wiele pozytywnych aspektów zdrowotnych, m.in. pooprawia pracę oskrzeli, zmniejsza napięcie mięśni oraz zbawczo działa w przypadku osób mających problemy ze stawami. Jeżeli chodzi o montaż saun w Trójmieście jest wiele firm, które się tym zajmują. Decydując się na montaż domowej sauny o średniej powierzchni użytkowej 4m², wyposażonej w standardowe urządzenia przeznaczone do kontrolowania temperatury oraz poziomu wilgotności będziemy musieli przygotować się na koszt wynoszący około 6- 7 tysięcy złotych. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do budowy saun jest drewno, z uwagi na świetne montaż saun właściwości przewodzące i zatrzymujące ciepło, grubość jednego panelu ściany to około 1- 2 cm.

Zastosowanie konkretnego rodzaju drewna w domowej saunie może znacznie wpłynąć na koszt realizacji naszego projektu, szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości drewna cedrowego lub jodły. Bardzo dobrze sprawdzającym się materialem na potrzeby domowej sauny jest natomiast świerk. Użycie tego rodzaju drewna pozwoli zoptymalizować koszt budowy sauny. Jednym z najbardziej kosztownych elementów jeżeli chodzi o montaż i wyposażenie sauny jest zakup pieca. Średnie ceny piecy na potrzeby montażu saun to około 2000zł. Chcąc efektywnie oraz ekonomicznie użytkować saunę powinniśmy przede wszystkim umiejętnie dobrać piec. W końcowym etapie do kosztów doliczamy także specjalne kamienie do pieca oraz koszty instalacji elektrycznej. Chcąc zapewnić sobie wysoki poziom relaksu a jednocześnie oszczędne rozwiązanie energetyczne dobrze będzie zastosować żarówki ledowe emitujące żółte światło o optymalnej ilości lumenów. Pamiętajmy, że o mocy światła ledowego nie decyduje moc w watach, lecz właśnie ilość lumenów- im wyższa liczba- tym jaśniejsze światło. Obecnie projektanci oraz producenci saun prześcigają się w koncepcjach saun pod względem zastosowanych rozwiązań designerskich, technologicznych itp. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość połączenia prysznica z kabiną parową.

W takim wypadku konieczny będzie zakup pieca wyposażonego w specjalny generator pary. Taka inwestycja to prawie koszt nowego samochodu- realizacja projektu prysznica rozbudowanego o funkcję sauny to koszt około 60 tysięcy złotych.