panele podłogowe

Jakie maty pod panele podłogowe wybrać?

W obecnym czasie, coraz większa liczba osób, decyduje się na zakładanie w swoim mieszkaniu paneli podłogowych. Decydując się na takie właśnie rozwiązanie, należy pamiętać o konieczności zastosowania odpowiednich podkładów pod nie, na przykład tych w postaci mat. Dzięki temu możliwe będzie zachowanie odpowiedniej izolacji, jak również umożliwienia swobodnej pracy paneli, które mogą zmieniać swoją pozycję pod wpływem różnych czynników.

Podkłady pod panele podłogowe

panele podłogoweObecnie, znanych jest wiele różnego rodzaju podkładów, które wydają się być doskonałym wyborem w przypadku paneli podłogowych. Wykonanie takich mat, może być zupełnie różne i zmieniać się mogą tym samym zdecydowanie, właściwości takich właśnie mat. Jednym ze zdecydowanie najczęściej wybieranych ich rodzajów mogą się okazać zdecydowanie maty poliuretanowo mineralne. Ten ich rodzaj, to podkłady, które zaliczane są do tych wyróżniających się zdecydowanie najwyższym poziomem jakości. Co prawda są one droższe od innych mat pod panele, ale wyróżniają się one jednocześnie zdecydowanie większym poziomem wytrzymałości na nacisk. Dzięki temu, z powodzeniem możliwe jest ich stosowanie nawet w miejscach bardzo intensywnie użytkowanych, takich jak kuchnie, czy też przedpokój.

panele podłogowe Dla wszystkich tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na tak drogie rekomendowane maty pod panele podłogowe, dostępne są te wykonane z zupełnie innych materiałów, o zupełnie innych właściwościach. Ich przykładem mogą się okazać maty wykonane z polistyrenu ekstrudowanego. Taka mata, okazać się może zdecydowanie najlepszym wyborem dla wszystkich tych osób, którym zależy przede wszystkim na możliwie jak najbardziej skutecznym wyrównaniu podłogi. Wszystko dzięki temu, że tego rodzaju podkłady wyróżniać się mogą bardzo dużym poziomem grubości, który dochodzić może nawet do ponad pół centymetra. Pozostaje to jednocześnie jeden z najbardziej skutecznych izolatorów na tle innych rodzajów podkładów, co sprawia, że może być to najlepszy wybór w przypadku chęci izolacji pomieszczeń znajdujących się nad tymi nieobjętymi ogrzewaniem.

Decydując się na zastosowanie paneli podłogowych, nie wolno zapominać jednocześnie o konieczności zastosowania odpowiedniego rodzaju podkładu dla nich. wydaje się mieć on znaczenie szczególne dla minimalizacji potencjalnie niekorzystnych następstw naturalnego poruszania się paneli w czasie ich normalnego wykorzystywania. Wspomniane podkłady, mają oczywiście określone właściwości izolacyjne, chroniące zarówno przed utratą ciepła, jak również przed niekorzystnym wpływem wilgoci.