podłączenie płyty indukcyjnej

Jaką płytę indukcyjną kupić?

Urządzając własną kuchnię, najpierw zastanawiamy się w jakim stylu chcielibyśmy, żeby była. Często pierwszym krokiem jest wybór odpowiednich mebli. To one w znacznej mierze decydują o tym jaki będzie ogólny charakter naszej kuchni. W sklepach z wyposażeniem do kuchni najczęściej spotykaną tendencją jest podział mebli na te nowoczesne oraz tradycyjne.

Podłączenie płyty na dwa sposoby

podłączenie płyty indukcyjnejKiedy już zdecydujemy się na konkretny komplet, bardzo często kolejnym krokiem jest zakup sprzętu AGD. Nierzadko stanowią dopełnienie całego wystroju, spełniając nie tylko funkcje czysto praktyczne, ale także estetyczne. Obecnie na rynku wybór jest naprawdę duży. Jednym z kluczowych sprzętów, które muszą się znaleźć w każdej nowoczesnej kuchni jest płyta indukcyjna. Zanim zostanie zaprezentowany podział na rodzaje, warto przedtem wyjaśnić jej definicje. Płyta indukcyjna to rodzaj płyty grzewczej, która zasilana jest prądem elektrycznej. W przeciwieństwie do innych płyt elektrycznych, ta indukcyjna nagrzewa jedynie dno naczynia. Innowacyjnym rozwiązaniem jest małe ryzyko przypadkowego oparzenia się, to także duża oszczędność energii. Zanim zdecydujemy się na podłączenie płyty indukcyjnej warto wiedzieć, że może być ona podłączona do instalacji elektrycznej na dwa sposoby.

podłączenie płyty indukcyjnejChodzi tu o zasilanie trójfazowe oraz jednofazowe. Warto to rozważyć już podczas zakładania instalacji elektrycznej. Należy wtedy dostosować odpowiedni schemat instalacji. Nie będzie trzeba później jej przerabiać. Jej podłączenie warto zostawić elektrykowi, który zrobi to fachowo, dzięki czemu będziemy mogli spać spokojnie. Jak już zostało wspomniane, płyta indukcyjna posiada także funkcję ozdobną. Jedną z cech charakterystycznych jest właśnie jej wygląd, uwagę zwraca jej gładka powierzchnia, która wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych płyt do zabudowy. Dzięki temu będzie pasować nie tylko do nowoczesnych kuchni, ale także do tych klasycznych. Minimalistyczny wygląd sprawia, że będą jednocześnie ciekawym elementem wyposażenia, nie zakłócając jednocześnie stylistyki wnętrza. To także doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wysokiej jakości sprzęt, bowiem płyta indukcyjna jest mocna i odporna na zarysowania i obciążenia nawet ciężkimi garnkami. Można wybrać płyty indukcyjne z ramką lub bez niej. Większą popularnością cieszą się te bez ramki, ponieważ wraz z blatem tworzą jedną całość. Najczęściej spotykanym modelem są płyty z czterema polami elektrycznymi.

Producenci oferują także z mniejszą liczbą pól, które sprawdzą się w mniejszych kuchniach oraz dla osób, które rzadko gotują. Wybór konkretnej płyty indukcyjnej powinien zależeć przede wszystkim od twoich upodobań oraz potrzeb.