funkcjonalna łazienka

Jaka kabina prysznicowa jest najlepsza?

Ze względu na możliwość osiągnięcia znacznej oszczędności wody, szybkość oraz wygodę, coraz bardziej cenionym rozwiązaniem w wielu domach, okazuje się być kabina prysznicowa. Istnieje kilka bardzo ważnych czynników, na które z pewnością warto zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru tej odpowiedniej. Jednym z bardziej istotnych, okazuje się być odpowiednie dobranie rozmiarów takiej właśnie kabiny.

Kabina prysznicowa, czy wanna?

kabina prysznicowaWażne jest, aby rozmiary odpowiedniej kabiny prysznicowej, dopasowane były do kilku, bardzo istotnych czynników. Kabiny prysznicowe o tych optymalnych w wielu sytuacjach rozmiarach to przede wszystkim te o wymiarach podstawy w granicach 90cmx90cm. Oczywiście jednak bardzo ważne jest również, aby dopasować rozmiary takiej właśnie kabiny do rozmiarów łazienki. Taki minimalny próg komfortu zapewniają z z pewnością kabiny o rozmiarach 80cmx80cm. Warto jednak pamiętać o tym, że w pewnych sytuacjach jedynym rozsądnym wyborem okazać się mogą duże kabiny prysznicowe. Dotyczyć to będzie przede wszystkim wszystkich tych sytuacji, w których ich użytkownikami miałyby być osoby starsze, lub też zmagające się z nadwagą. Pewną alternatywą dla tych bardzo dużych kabin w takiej sytuacji okazują się być tak zwane kabiny asymetryczne, czyli przede wszystkim takie o rozmiarach w granicach 70 cm x 90 cm.

funkcjonalna łazienka Coraz większa liczba producentów ma w swojej ofercie jeszcze bardziej unikalne rozwiązanie, na przykład kabiny na planie prostokąta. W ich przypadku, jeden bok podstawy takiej właśnie kabiny, może mieć od 100 cm do nawet 140 cm. Jeżeli chodzi o wysokość kabiny prysznicowej, powinna być ona uzależniona przede wszystkim od głębokości brodzika. Te, które mają znacznie ponad 2 metry wysokości, przeznaczone są do brodzików płytkich, a te najniższe, są przeznaczone do brodzików o głębokości około 35 cm. Standardowa wysokość brodzika może wynosić w zakresie od 10 cm do 15 cm. Na kabinę prysznicową, zamiast wanny powinny się zdecydować wszystkie te osoby, którym przede wszystkim zależy na ograniczeniu zużywanej wody, która może wynosić nawet kilkadziesiąt procent.

W obecnym czasie, coraz większa liczba osób jest zdecydowana na wykorzystywanie kabiny prysznicowej zamiast wanny. W praktyce bardzo często okazuje się, że takie rozwiązanie zapewnia przede wszystkim znacznie wyższy poziom wygody, możliwość szybszego umycia się, oraz ograniczenia zużywanej wody. Aby tak jednak było, warto się upewnić co do wyboru tej odpowiedniej kabiny, przede wszystkim pod względem jej rozmiarów.