projekt mieszkania

Jak wysoki może być koszt wykończenia domu?

Niezależnie od tego, jakie usługi mają zostać wykonane przez właścicieli nieruchomości, sprawdzonym rozwiązaniem zawsze będzie zlecenie kompleksowej usługi profesjonalnej firmie remontowo-budowlanej. Nabywając nieruchomość w stanie deweloperskim lub nadającym się do gruntownej przebudowy, warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy biura projektowego, które przejmie nadzór nad całością prac. Wiele osób zastanawia się, czy jest to opłacalna inwestycja. Dlatego warto przygotować dobry plan działania i skrupulatnie obliczyć wszelkie koszty.

Ile może wynieść koszt wykończenia domu?

Na ostateczne kwoty związane z podjęciem prac wykończeniowych w mieszkaniu ma wpływ wiele czynników. Przede wszystkim imMalowanie ścian w pomieszczeniu większy metraż mieszkania, tym wyższy koszt całej usługi — ceny liczone są za metr kwadratowy. Kolejną ważną kwestią jest to, w jakim standardzie ma być urządzone lokum. Stawki godzinowe dla pracowników zależą od stażu, doświadczenia i renomy firmy. Im bardziej rozchwytywane przedsiębiorstwo, tym wyższa cena za jego pracę. Inaczej plasują się także koszty usług wykonanych w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, a inaczej w małych miejscowościach, gdzie można sporo zaoszczędzić. Obecnie wykończenia nieruchomości to koszt od 800 zł do nawet 3 tysięcy zł. Ceny zależą także od tego, jakie pomieszczenia zamierza się poddać remontom.

Projekt domuDecydując się na powierzenie usługi profesjonalistom, zyskuje się jednak czas oraz pewność, że wszelkie czynności będą wykonane właściwie. Jeśli celem poszukiwań jest stosunkowo niski koszt wykończenia domu Gdańsk będzie idealną lokalizacją, by zlecić taką usługę. Na miejscu działa tak wiele firm, że łatwiej będzie tam znaleźć taką, która nie zażyczy sobie fortuny za robociznę. Jest to punkt planu wykonania usług, na którym można sporo zaoszczędzić. Im więcej bowiem specjalistycznych firm na rynku, tym konkurencja jest większa, a przedsiębiorstwa walczą o nowych klientów, obniżając nieco stawki w porównaniu do tych miejscowości, w których ceny za wykończenie lokum szaleją. W kosztorysie uwzględnić należy również takie elementy, jak chociażby płytki podłogowe i naścienne w stosowane w łazienkach.

Jeśli wnętrze ma np. nietypowy kształt — może okazać się, że cena wykonania prac będzie dwukrotnie wyższa. Do tego doliczyć należy także koszty materiałów, takich jak kleje do płytek i fug. Jednym z większych wydatków będzie kabina prysznicowa, urządzenia sanitarne, a także sprzęty RTV i AGD. Dlatego oprócz łazienek, niezwykle wymagające są też kuchnie. Nieco tańszymi pomieszczeniami będą natomiast pokoje dzienne lub sypialnie. Oprócz umeblowania i oświetlenia nie wymagają one żadnych skomplikowanych sprzętów, co znacznie obniża koszt wykończenia wnętrza.