kinkiet art deco

Jak wygląda kinkiet art deco?

Od pewnego czasu widać stale rosnąca popularność stylu Art Deco. Dla wielu osób, ten styl, wykorzystywany podczas produkcji mebli, jak też i elementów oświetleniowych, jest doskonałym połączeniem elegancji, z wielką praktycznością. Szczególnie widać to na przykładzie produkowanego zgodnie z założeniami tego stylu oświetlenia.

Czym cechuje się kinkiet art deco?

kinkiet art decoZazwyczaj, wszystkie elementy, które są wykonane zgodnie założeniami opisywanego stylu, powinny posiadać duża ilość drewnianych elementów, które dodatkowo mogą być ozdobione na przykład przez intarsje, w ten sposób prezentuje się również oryginalny kinkiet art deco, który to cieszy się coraz większą popularnością. Pierwszą cechą charakterystyczną, po której można zauważyć kinkiet wykonany zgodnie z założeniami tego właśnie stylu, jest niewątpliwie kolorystyka. Ważne, by łączyła ona bardzo jasne kolory z tymi ciemnobrązowymi. Takie wykonanie gwarantuje, że kinkiet będzie prezentował się klasycznie elegancko, a jednocześnie ponadczasowo nowocześnie. Bardzo ważnym wyróżnikiem każdego elementu oświetleniowego, wykonanego zgodnie z założeniami wspomnianego stylu, powinny być geometryczne kształty.

kinkietDzięki temu można mieć pewność, że dany kinkiet nie będzie wykraczał poza ramy rozwiązań, które stosowane są najczęściej klasycznie. Ważne jest również, aby kinkiet art deco nie posiadał zbyt ekstrawaganckich wzorów na swojej powierzchni, które to stoją w jawnej sprzeczności z ogólnymi założeniami takiego właśnie stylu. Kinkiet, wykonany zgodnie z założeniami tego stylu, sprawdza się doskonale w rękach tych osób, którym zależy na klasycznych połączeniach kolorystycznych razem z kształtami geometrycznymi. Kinkiet, żyrandol, czy inne akcesorium oświetleniowe doskonale i najlepiej będzie komponowało się z innymi elementami wyposażenia wnętrz, pasującymi do założeń stylu art deco. Nie zaleca się więc raczej, aby mieszać elementy pasujące do tego stylu z tymi, które od niego znacznie odbiegają, na przykład ze stylem skandynawskim, bądź też rustykalnym. Całość, nie będzie się wtedy prezentować zbyt spójnie.

Od pewnego momentu coraz większą popularnością mogą się pochwalić elementy wyposażenia wnętrz, które zostały wykonane zgodnie z założeniami stylu art deco. Styl ten, cieszy się tak dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na jego niezwykle klasycznie się prezentujący wygląd. Łączy on w sobie niezwykły poziom elegancji, niezwykłą wprost, ponadczasową efektywnością. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej sięga się na przykład po kinkiety, wykonane właśnie w takim stylu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.cygal.eu!