piło łuparka do drewna

Jak działa piło łuparka?

Proces wytwarzania drewna opałowego jest obecnie w zdecydowanej większości wypadków realizowany maszynowo. Z jednej strony, pozwala to na znaczne oszczędności czasu, w porównaniu do jego produkcji drogą manualną. Z drugiej strony zaś, taki sposób jego wytwarzania, pozwala na ograniczenie kosztów. Oczywiście jednak, nie było by to wszystko możliwe, gdyby nie profesjonalny sprzęt do obróbki drewna.

Do czego służy piło łuparka?

piło łuparka do drewnaJego przykładem może być nowoczesna piło łuparka do drewna, która jest obecnie wykorzystywana w większości tartaków. Praca takiej właśnie maszyny, niezależnie nawet od jej rodzaju, jest w większości sytuacji bardzo podobna. Polega na umieszczeniu kłody drewna na podajniku rolkowych, który przesuwa ją w sposób automatyczny w kierunku piły. Ta, tnie kłodę drewna na różne, mniejsze części. W następnej kolejności, mniejsze kawałki drewna skierowane są do klina rozszczepiającego, który dzieli je na kilka jeszcze mniejszych szczapek. Następnie, gotowe klocki drewna są transportowane na transporterze i gromadzone w jednym miejscu, gdzie przygotowywane są one do transportu. Ogromną zaletą piło łuparek, wynikająca z ich konstrukcji jest fakt, że są to maszyny które w znacznej mierze działają automatycznie. Do ich działania, potrzebny jest jedynie nadzór wykwalifikowanych pracowników.

drewnoDo podstawowej obsługi takich maszyn, potrzebny jest operator, który wykonuje takie polecenia jak podawanie drewna, czy też jego łupanie, oraz ponoszenie noża. W tym celu, myszy te posiadają zazwyczaj wygodny w obsłudze joystick. Piło-łuparki należą do jednych z bardziej zróżnicowanych maszyn do obróbki drewna. Występują one w kilku rodzajach, różniących się przede wszystkim sposobem ich zasilania. Są więc łuparki spalinowe, które, dzięki zastosowaniu w nich silnika spalinowego, mogą być stosowane nawet w miejscach bez dostępu do elektryczności. Łuparki elektryczne, są zaś zasilane silnikiem trójfazowym. Wyróżnia je przede wszystkim bardzo duża moc działania. Warto wymienić także piło-łuparki do ciągnika, które są zdecydowanie najbardziej praktyczne.

W obecnym czasie, korzysta się z wielu różnych maszyn, które mogą się okazać niezbędne do szybkiej produkcji drewna. Należy jednak pamiętać o tym, że takie maszyny mogą się mocno między sobą różnić. główne różnice, to przede wszystkim sposób ich obsługi, oraz rodzaj zastosowanego w nich silnika. Część z tych maszyn, nie wymaga do pracy stałego dostępu do prądu, dzięki silnikom spalinowym. Przykładem takiej maszyny są z całą pewnością piło – łuparki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.amix-wieczorek.pl!