Innowacyjne drzwi przeciwpożąrowe

Jak ważne w dzisiejszych czasach jest odpowiednie zabezpieczenie domu lub mieszkania powinien wiedzieć każdy z nas. Szczególnie kiedy mamy tendencję do opuszczania tych miejsc na długie dni do pracy czy wyjeżdżając na wakacje lub delegację. Co jeśli w tym czasie, akurat gdy nikogo nie ma wydarzy się pożar lub ktoś zechce się włamać? Solidne okna, dobre drzwi przeciwpożarowe to podstawa by się chronić przed niespodziewanymi wypadkami losowymi.

drzwi przeciwpożaroweLudzie mają tendencję do rezygnowania z zabezpieczenia jakim są drzwi przeciwpożarowe z powodu panującego przekonania, że są one brzydkie i toporne. To nieprawda, aktualnie tego typu zabezpieczenia dostępne są w różnych kolorach i wzorach przez co dla klienta nie będzie trudnością dobrać odpowiednich właśnie do ich domu. Nikt nie zorientuje się jaką naprawdę mają funkcję.
Będą chroniły nie tylko przed ogniem, ale także dymem, co zniweluje ryzyko zaczadzenia się osób i zwierząt znajdujących się w budynku. Drzwi tego typu pochłaniają również wiele dźwięków dochodzących z zewnątrz, przez co mieszkańcy będą mogli cieszyć się błogą ciszą.
Okna i drzwi powinny stanowić także ochronę przed włamywaczami. Obecnie na rynku dostępne są specjalne zbrojne szyby, których nie jest łatwo wybić, a rama zaprojektowana jest tak, że nic z zewnątrz nie będzie umiał otworzyć okna. Okna również pełnią funkcję bariery przeciwpożarowej. Czas, jaki wytrzymują te okna to od piętnastu minut do godziny, czyli aż nadto długi czas by wezwać straż pożarną. W tym czasie nawet pod naszą nieobecność z pewnością ktoś zauważy pożar.

Warto zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz zabezpieczyć wartościowe dla nas przedmioty przed pożarem. Jak wiadomo w ciągu kilku minut można stracić cały dobytek. Na szczęście możemy się przed tym obronić.