baterie umywalkowe czasowe

Higieniczne baterie umywalkowe czasowe

Dbanie o higienę jest bardzo ważną czynnością w życiu człowieka. Już małym dzieciom na każdym kroku przypomina się o umyciu rąk, zębów i innych partii ciała. Dlatego obecnie trudno sobie wyobrazić świat bez dostępu do bieżącej, czystej wody… Jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia. W wielu polskich domach Główny

Popularne baterie czasowe

baterie umywalkowe czasoweUrząd Statystyczny podaje, że niemal milion polskich rodzin żyje bez łazienki, a prawie 900 tysięcy domów w Polsce pozbawionych jest toalety. Okazuje się więc, że posiadanie w domu łazienki z dostępem do czystej wody jest luksusem. Wydaje się to niemal niemożliwe, zwłaszcza w okresie pandemii wirusa Covid-19, kiedy to dbanie o higienę jest tak ważne. Ministerstwo Zdrowia nawołuje, by najczęściej jak to możliwe myć ręce i w miarę możliwości nie dotykać zbyt wielu przedmiotów w miejscach publicznych. Bywa to problematyczne, ponieważ by wejść lub wyjść z toalety trzeba dotknąć klamki, aby spłukać wodę należy nacisnąć spłuczkę, a żeby odkręcić wodę, konieczne jest przekręcenie korka. Na szczęście coraz popularniejsze stają się nierdzewne baterie umywalkowe czasowe. Ich działanie jest banalnie proste.

baterie umywalkowe czasoweAby je uruchomić, należy wcisnąć korek, który po pewnym czasie samoistnie odskoczy, blokując tym samym wylew wody. Te i baterie działające na czujnik ruchu są obecnie najlepszymi rozwiązaniami na rynku. Pozwalają na utrzymanie higieny rąk po ich umyciu – nie jest konieczne ponowne dotykanie baterii, na której osiada multum bakterii. Baterie umywalkowe bezdotykowe powinny być zainstalowane we wszystkich miejscach publicznych – pomoże to zmniejszyć liczbę zakażeń wirusem oraz ułatwi zachowanie higieny. Rozwiązanie to coraz częściej jest spotykane na stacjach benzynowych oraz w centrach handlowych, jednak niestety jest wykorzystywane w niewielu biurach i innych zakładach pracy. W domach baterii czasowych nie spotyka się w ogóle, co dziwi. Zainstalowanie tego typu baterii to doskonała inwestycja w zdrowie. Ponadto bateria czasowa zmniejsza szansę zalania mieszkania w przypadku, gdy ktoś z domowników zapomni zakręcić zawór. Nierzadko zdarza się również, że zwierzę domowe – najczęściej kot – w szaleństwie zabawy odkręci zawór wody, co także może prowadzić do zalania. Bateria działająca czasowo niweluje szanse występowania tego typu wypadków.

Baterie czasowe oraz baterie z czujnikiem ruchu są bardzo dobrym rozwiązaniem na walkę nie tylko z wirusem, lecz także z wszelkimi bakteriami gromadzącymi się w łazienkach – zwłaszcza w miejscach publicznych. Baterie tego typu idealnie pasują do miejsc publicznych, a także równie dobrze sprawdzą się w domach rodzinnych.