pranie wykładzin

Etapy profesjonalnego prania wykładzin metodą ekstrakcyjną

Metoda ekstrakcyjna ma mnóstwo zalet – między innymi pozwala pozbyć się z materiału roztoczy, które mogłyby wywoływać reakcję alergiczną, która zagraża organizmowi. Innowacyjny sposób na czyszczenie wykładzin czy kanap charakteryzuje się też szybkością, gdyż używany jest do niego wyłącznie najnowocześniejszy sprzęt. Usunięcie z powierzchni włókien brudu sprawia, że materiał odzyskuje swój oryginalny kolor oraz świeżość.

Czyszczenie i pranie wykładzin

pranie wykładzinWarto zaznaczyć, że szybkie jest też schnięcie – już po kilku godzinach można cieszyć się przepiękną tkaniną. Pierwszym etapem ekstrakcyjnego prania kanap czy wykładziny jest identyfikacja materiału, z jakiego są one wykonane. Umożliwia to dobranie właściwych środków piorących – takich, które nie naruszą delikatnej struktury włókien, za to pozwolą pozbyć się z nich roztoczy oraz różnych zabrudzeń. Analiza materiałowa ma więc na celu ustalenie preparatu bezpiecznego dla kanapy czy wykładziny, jednak wysoce skutecznego. Profesjonalne pranie wykładzin w Warszawie lub innym mieście powinno być poprzedzone użyciem turboszczotki. W to urządzenie wyposaża się odkurzacz, aby skutecznie mógł on usunąć brud. Jednymi z zabrudzeń, które pozwala usunąć turboszczotka, są drobinki piasku, a więc elementy cięższe nawet od żyjących w materiale roztoczy. Usuwając je, można uchronić włókna kanapy czy wykładziny przed uszkodzeniem na późniejszych etapach prania.

pranie wykładzinWarto rozważyć też użycie pre-sprayu, a więc środka, który ma za zadanie wstępnie rozpuścić zabrudzenie. To innowacyjny preparat pozwalający uchronić się przed koniecznością powtarzania mycia ekstrakcyjnego, dzięki czemu umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy. Po użyciu turboszczotki oraz pre-sprayu przychodzi czas na następny etap, jakim jest stosowanie mocniejszego środka. Wymyje on zabrudzenia głęboko ukryte we włóknach. Dzięki specjalnemu odkurzaczowi można będzie efektywnie usunąć brud, który jest rozpuszczony w preparacie. Potrzebne jest do tego wysokie ciśnienie uzyskiwane za pomocą wąskiej końcówki. Ostatnim etapem – który nie wymaga już zaangażowania czyszczącej osoby – jest poczekanie, aż materiał wyschnie. Zwykle trwa to około kilka godzin, po których można skorzystać z odświeżonego mebla, wygodnie na nim siadając.

Podczas czyszczenia ekstrakcyjnego dużą rolę odgrywa ciśnienie. Im jest ono wyższe, tym więcej zabrudzeń wydostaje się z materiału, jednak należy uważać, aby przypadkiem go nie uszkodzić. Warto podkreślić, że to bezpieczna metoda mycia kanap czy tapicerki, o ile tylko jest stosowana przez specjalistę.