kominki akumulacyjne

Energooszczędne kominki akumulacyjne

Rosnące ceny energii motywują nas do poszukiwania niebanalnych, energooszczędnych sposobów ogrzewania. Standardowe kominki, choć urokliwe i klimatyczne, są jednak drogie w utrzymaniu, przez co nie każdy z nas może sobie na nie pozwolić.

Kominki akumulacyjne są tanie

kominki akumulacyjneW odpowiedzi na oczekiwania mas, na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz większą popularnością cieszą się kominki akumulacyjne, które są tanie i przede wszystkim przyjazne środowisku. Jakie zalety posiadają nowoczesne kominki akumulacyjne i z jakich elementów się one składają? W dzisiejszych czasach kominki akumulacyjne uznaje się za jeden z bardziej ekonomicznych sposobów grzewczych, w którym wkłady grzewcze wykonane są z tzw. akumulacyjnych modułów grzewczych wykonanych z wytrzymałych materiałów (akubetu lub szamotu0. Podstawową zaletą owego kominka jest fakt, iż zapewnia on aktualnie najwyższą efektywność spalania drewna przy użyciu niewielkiej ilości materiałów. Kominki akumulacyjne składają się z kilku podstawowych elementów, do których zalicza się m.in. palenisko, masa akumulacyjna, obudowa z wytrzymałych, żaroodpornych płyt ceramicznych oraz zaawansowanego sterownika odpowiedzialnego za optymalizację procesu spalania.

kominki akumulacyjnePiece akumulacyjne zwane również przez niektórych piecami III generacji, wyróżniają się doskonałą akumulacją cieplną. Oznacza to, że stosunkowo mała ilość drewna pełniąca rolę podpałki, gwarantuje wytworzenie dużych ilości ciepła, które utrzymują się nawet przez kilkanaście godzin. Z tego też powodu nie musimy systematycznie podpalać paleniska, co automatycznie pozwala nam ograniczyć ilość zużytego drewna. Do najważniejszych zalet kominków akumulacyjnych zalicza się więc m.in. oszczędność drewna, ponieważ znaczna ilość spalin wypuszczana z kominów standardowych kominków w tym przypadku nie wydostaje się tak szybko z paleniska (dzięki temu ciepło utrzymuje się w danym pomieszczeniu znacznie dłużej). Wykorzystanie naturalnego drewna automatycznie gwarantuje nam zdrowe, przyjazne dla otoczenia ogrzewanie, które nie generuje szkodliwych dla środowiska spalić i nie prowadzi do wystąpienia tzw. efektu przegrzania.Kominki te są również wygodne i intuicyjne w obsłudze. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że kominki te idealnie sprawdzą się w przypadku zarówno dużych, jak i ograniczonych przestrzeni. Kompaktowe kominki akumulacyjne nie zajmują bowiem zbyt wiele miejsca.

Mały kominek akumulacyjny pozwoli nam ogrzać równomiernie wszystkie pomieszczenia naszego domostwa. Urządzenie to jest również w 100% bezpieczne, dym drzewny, w przeciwieństwie do dymu węglowego nie wpływa negatywnie na nasz organizm.