hale stalowe

Ekspresowe tempo budowy hal stalowych

Przemierzając peryferie dużych i średnich miast, zaobserwować można ogromne hale przemysłowe największych marek. Potężne blaszane konstrukcje pełnią zwykle funkcje magazynów, dlatego właśnie zajmują duże powierzchnie przestrzeni pozamiejskiej, co znacznie wpływa na płynność ich funkcjonowania.

Hala stalowa do handlu

hale stalowePonieważ hale mają pełnić przede wszystkim funkcję użytkową, wznoszone są niemal w całości w całości przy wykorzystaniu elementów ze stali. To bardzo solidny materiał, który wytrzymałością dorównuje konstrukcjom z betonu. Największą zaletą stalowych budowli jest to, że powstają one w błyskawicznym tempie – od wydania dyspozycji do powstania szczegółowego projektu mija zaledwie kilka dni, zaś od momentu podpisania umowy zleceniodawcy z firmą montażową do pełnej realizacji zamówienia – nie więcej niż osiem tygodni. W zależności od potrzeb stosuje się konstrukcje z betonowymi fundamentami lub też bez nich – reszta to tylko kwestia połączenia gotowych już elementów. Dlatego właśnie budowa hal ze stali przebiega zawsze w ekspresowym tempie, bez względu na panującą w danym czasie warunki atmosferyczne, a przy tym jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż wznoszenie betonowych ścian i stropów. Stalowe hale przystosowane są do wielu rodzajów zadań – mogą pełnić funkcję magazynów, hal produkcyjnych, a także pomieszczeń przeznaczonych do handlu.

hale staloweW zależności od ich przeznaczenia, doprowadzić można do nich prąd, a także sieć kanalizacyjną. Dodatkowym atutem jest to, że są wykonane z materiałów dobrze utrzymujących temperaturę wewnątrz nich, dlatego nadają się prowadzenia każdego rodzaju działalności. Ocieplane hale stalowe doskonale sprawdzają się jako magazyny, w których gromadzi się materiały wymagające przetrzymywania w specjalnych warunkach, takie jak żywność czy też produkty z drewna lub sprzęt elektroniczny. Świetnie sprawdzą się także jako ogromne hale handlowe. Niemal wszystkie galerie i sklepy – od małych dyskontów, przez supermarkety, aż po ogromne pasaże kupieckie, do których chętnie udajemy się na weekendowe zakupy – opierają się na konstrukcjach ze stali. Inwestorzy decydują się właśnie na tego rodzaju rozwiązanie, ponieważ realizacja zamówienia odbywa się stosunkowo szybko przy relatywnie niskiej cenie kosztów produkcji.

Stalowe hale to konstrukcje wytrzymałe i odporne na oddziaływanie warunków zewnętrznych, dlatego są w pełni bezpieczne dla pracujących na ich terenie ludzi, a także doskonale zabezpieczają przechowywany w nich towar. Są doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którym zależy na szybkiej realizacji projektu.