domki drewniane na działkę

Drewniane domki działkowe

Wiele osób marzy o pięknym ogrodzie. Możliwości aranżacji ogrodu jest wiele. Niektórzy korzystają nawet z usług projektantów ogrodów, żeby stworzyć niecodzienne kompozycje. Jednak sporo osób decyduje się na urządzanie ogrodu samodzielnie. W jaki sposób można zagospodarować swoją przestrzeń? To kwestia indywidualna, każdy z nas preferuje inne rozwiązania.

Domki drewniane są modne

domki drewniane na działkęCzasami wolimy tradycyjne ogrody pełne kwiatów, drzew i zieleni. Niektórzy decydują się również na oczka wodne. Jednak z pewnością małe domki drewniane na działkę są ostatnimi czasy bardzo modne. Cieszy fakt, że nie trzeba pozwolenia na postawienie takiego domku na swojej działce. Jeżeli domek byłby stale związany z gruntem, to takie pozwolenie byłoby konieczne. Domki są różne, dlatego trzeba przemyśleć, jaki najbardziej by nas interesował. Jeżeli mamy problem z brakiem miejsca na narzędzia ogrodowe, z pewnością sprawdzi się domek gospodarczy. Będzie idealnie nadawał się na ukrycie sprzętu, który nie powinien być wystawiony na widoku. W jaki sposób wybrać odpowiedni domek narzędziowy? Przede wszystkim musimy zastanowić się, jakie wymiary by nas interesowały. Jeżeli nasz ogród jest sporych rozmiarów, można zdecydować się na większy domek. Z reguły miejsce w domku i tak z czasem zostaje zagospodarowane, nawet jeżeli jest go sporo. W większych domkach możemy zmieścić też spore urządzenia.

domki drewniane na działkęMożna przechowywać w nich kosiarkę, parasole, szpadle, czy inne narzędzia. Domki narzędziowe zazwyczaj nie posiadają okien lub mają bardzo małe okienka. Podczas wyboru zastanówmy się też nad kolorem domku. Z reguły domki są koloru naturalnego drewna. Poddaje się je jedynie impregnacji i jest to niezwykle istotna kwestia. O drewno trzeba odpowiednio zadbać, żeby mogło służyć nam przez wiele lat. Dlatego powinniśmy sprawdzać, czy producent poddał go odpowiedniej konserwacji w celu zapobiegnięcia wilgoci i innym uszkodzeniom. Pamiętajmy o zabezpieczaniu drewna raz w roku. Domek narzędziowy z pewnością będzie idealny dla osób, które lubią porządek. Dzięki właściwej organizacji i posortowaniu narzędzi w prosty sposób będzie można odnaleźć przedmiot, który w danej chwili jest nam potrzebny. Ważne jest, aby sprawdzić, czy nasz domek jest wyposażony w zamki lub kłódki, które uniemożliwią niepowołanym osobom dostanie się do środka. Jeżeli jest zasuwa, bez problemu można zamontować na niej kłódkę. Niektórzy obawiają się, że montaż domku będzie zajmował dużo czasu.

Obecnie domki montuje się niezwykle szybko, zazwyczaj wystarczą trzy godziny. Na odpowiednim podłożu prace wykonuje się szybciej. Producenci zalecają, aby podłożem domku było utwardzone podłoże gruntowe lub beton. Dzięki temu ściany domku, jak i cała konstrukcja będą miały solidną podstawę.